S nezvanými se nesetkávám, řekl u uprchlického tábora Zeman na adresu migrantů

http://www.novinky.cz/domaci/381581-s-nezvanymi-se-nesetkavam-rekl-u-uprchlickeho…

Do Vyšních Lhot na Frýdecko-Místecku dorazil ve čtvrtek dopoledne prezident Miloš Zeman v rámci posledního dne třídenní návštěvy Moravskoslezského kraje. Za uprchlíky v tamním uprchlickém táboře ale nešel. Setkal se pouze s místními obyvateli, kterých dorazilo na prostranství k obecnímu úřadu mezi 250 až 300.

Zítra zdvihnu telefon, Robertovi zavolám a budu mu blahopřát k jeho odvaze, prohlásil o Ficovi Zeman

http://www.novinky.cz/domaci/381575-zitra-zdvihnu-telefon-robertovi-zavolam-a-budu…

Prezident Miloš Zeman oceňuje postoj slovenského premiéra Roberta Fica, který řekl, že nebude respektovat rozhodnutí ministrů vnitra osmadvacítky ohledně přerozdělení 120 tisíc uprchlíků podle povinných kvót. Zeman chce Ficovi osobně poděkovat, uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

EU dá miliardu eur na programy OSN pro běžence. 'Hotspoty' vzniknou do konce listopadu

http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropskaunie/_zprava/eu-da-miliardu-eur-na-programy-osn…

Zástupci Evropské Unie se na mimořádném summitu shodli na výrazné finanční pomoci uprchlíkům přímo na Blízkém východě. Využít k tomu chtějí Světový potravinový program a Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Informoval o tom předseda jednání unijních prezidentů a premiérů Donald Tusk. Pomoc by mohla v přepočtu přesáhnout zhruba 27 miliard korun.

Kleslová míří do čela další pražské firmy. Kdo ji navrhl, není jasné

http://zpravy.idnes.cz/kleslova-angazma-prazska-teplarenska-d83-/domaci.aspx?c…

Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová z ANO zamířila pouhé dva dny po své rezignaci na místopředsedkyni hnutí do čela nově vznikající firmy se spoluvlastnictvím hlavního města. O jejím novém angažmá informují čtvrteční Lidové noviny. Není přitom jasné, kdo Kleslovou do představenstva společnosti navrhl.

Chaos musí skončit, tvrdí Evropská unie. Uprchlíkům slíbila 27 miliard

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381504-chaos-musi-skoncit-tvrdi-evropska…

Velké finanční částky na pomoc syrským uprchlíkům přímo v jejich krizové oblasti, lepší ochrana vnější hranice schengenského prostoru a konkrétní kroky k podpoře Itálie a Řecka při zvládání velkého počtu utečenců mají být receptem na zvládnutí současné migrační krize. Státníci zemí Evropské unie se na tomto balíku opatření shodli v noci na čtvrtek na mimořádném summitu osmadvacítky k migrační problematice.

Írán a USA proti džihádistům? Probuďte se, vtipkuje teheránský generál

http://zpravy.idnes.cz/iransti-generalove-vylucuji-spolupraci-s-americany-fyh-…

Společná vojenská akce Pentagonu a Teheránu proti Islámskému státu patří podle íránské armády do říše snů. Nedávná dohoda o jaderném programu otevřela prostor pro spolupráci, vojenské elity Íránu o ní však nechtějí slyšet. Islámský stát vytvořili pokrytci z USA, tvrdí náčelník generálního štábu.

Proč jen Evropa? Dejme uprchlíky celému světu, navrhl v Německu Orbán

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381468-proc-jen-evropa-dejme-uprchliky…

Neobvyklé řešení uprchlické krize, která zasáhla Evropskou unii, navrhuje maďarský premiér. Při návštěvě Bavorska prohlásil, že by se migranti měli rozdělit podle celosvětových kvót. Maďarsko bylo v úterý jednou ze čtyř zemí, které na bruselské schůzce ministrů vnitra EU hlasovaly proti unijním kvótám na přerozdělení běženců.

Česko nepodá žalobu kvůli uprchlickým kvótám. Proti jsou Sobotka i Babiš

http://zpravy.idnes.cz/cesko-neda-zalobu-kvuli-uprchlickym-kvotam-proti-jsou-sobotka…

Česká republika se nebude soudně bránit proti kvótám pro rozdělení uprchlíků mezi jednotlivé členské země EU. To, že premiér Bohuslav Sobotka je proti žalobě, řekla už před jednáním vlády ministryně školství Kateřina Valachová a premiér to iDNES.cz potvrdil. Proti soudnímu sporu s Evropskou komisí je i Andrej Babiš z ANO.

Popularita německé kancléřky Merkelové klesla na letošní minimum

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/popularita-nemecke-kanclerky-merkelove-klesla-na…

Popularita kancléřky Angely Merkelové u německých voličů klesla podle aktuálního průzkumu pro magazín Stern a televizi RTL na 49 procent, což je letos zatím nejnižší hodnota. Merkelová, která je v poslední době kritizována za svůj přístup k uprchlické krizi, ztratila v pravidelném průzkumu oproti předchozímu týdnu tři procenta. Mezi přívrženci své Křesťanskodemokratické strany (CDU) se Merkelová stále těší velmi vysoké podpoře 89 procent. U voličů sesterské Křesťanskosociální unie (CSU) z Bavorska je to ale jen 74 procent.

Kalousek kritizoval Babišovy noviny, neotiskly mu rozhovor

http://www.novinky.cz/domaci/381422-kalousek-kritizoval-babisovy-noviny-neotiskly-mu…

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek ve středu obvinil deník Mladá fronta Dnes z cenzury. List neotiskl rozhovor, o který Kalouska minulý týden požádal, přičemž podle politika se tak stalo z popudu majitele nakladatelství, kterým je šéf ANO a ministr financí Andrej Babiš. Ten jakékoli nařčení odmítá, Kalousek podle něj lže.