Vláda schválila návrh rozpočtu, v době růstu zemi zadluží o dalších 70 miliard

http://www.novinky.cz/ekonomika/381431-vlada-schvalila-navrh-rozpoctu-v-dobe-rustu…

Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSSD) schválil návrh rozpočtu pro rok 2016 se schodkem 70 miliard korun. Rozpočet počítá mimo jiné s růstem platů hasičů, učitelů, policistů, zdravotníků či úředníků nebo i s výdaji souvisejícími s aktuální migrační vlnou. Do Sněmovny by měl odejít do konce září. Vládě se nepodařilo srazit schodek ani v době, kdy ekonomika roste slušným tempem.

Sobotka odmítl soudní spor s EU, nechce žalobami stupňovat napětí

http://www.novinky.cz/domaci/381406-sobotka-odmitl-soudni-spor-s-eu-nechce-zalobami…

Rozhodnutí EU o schválení kvót pro rozdělování běženců mezi jednotlivé členské země Česká republika nenapadne soudní cestou. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že žalobami nechce stupňovat napětí. Rozhodnutí Unie nehodlá respektovat Slovensko, které je podle premiéra Roberta Fica připraveno i na soudní spor s Bruselem.

Polsko hlasovalo proti V4, rozpad skupiny prý ale nehrozí

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381385-polsko-hlasovalo-proti-v4-rozpad…

Poté, co Polsko opustilo své partnery z visegradské skupiny a v Bruselu v úterý hlasovalo pro přijetí uprchlických kvót, rozvířila se v zemi debata, zda udělalo dobře, či nikoliv. Jedni mluví o vstřícném kroku, jiní o ohrožení středoevropské skupiny V4. Právě na jednání ČR, Slovenska, Maďarska a Polska země ladily společný postoj, který Polsko v úterý opustilo.

Kleslová končí ve vedení ANO kvůli smlouvě u ČEZ. Uštvala ji média, zastal se jí Babiš

http://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/kleslova-konci-jako-mistopredsedkyne-ano…

Radmila Kleslová rezignovala na funkci místopředsedkyně hnutí ANO poté, co vyšlo najevo, že tlačila na členy dozorčí rady ČEZu, aby se nezajímali o její smlouvu se státní firmou. Politička už prý nemá sílu snášet mediální kampaň proti její osobě a nechce ohrožovat pověst hnutí ANO. Kvůli kauze se večer sešlo vedení hnutí, Andrej Babiš se Kleslové zastal - nespáchala prý nic protizákonného.

Soud vydal Fajáda a dva komplice do USA. Věří Američanům, že je nebudou mučit

http://domaci.ihned.cz/c1-64638140-soud-vydal-fajada-a-dva-komplice-do-usa-veri…

Citlivou kauzu Libanonce s ukrajinským pasem Alího Fajáda a dalších dvou cizinců, kteří jsou podezřelí z obchodu s kokainem a se zbraněmi pro teroristy, nemá řešit česká justice. Pražský městský soud v úterý odsouhlasil vydání všech tří mužů z tuzemské vazby do USA, kde jim hrozí doživotní tresty.

Zástupce iráckých Kurdů: teroristé IS otevřeli kliniku s cílem prodeje orgánů

http://cz.sputniknews.com/svet/20150918/1171739.html#ixzz3mUkcEjNo

Oficiální zástupce irácké Demokratické strany Kurdistánu (DSK) v Mosulu Said Mamuzini, který byl nucen uprchnout z Mosulu poté, co bylo město obsazeno bojovníky IS, v interview Sputniku vyprávěl o trhu s lidskými orgány, který pořádají extremisté v Iráku.

Začala sa blokáda Krymu. Kyjev “odrezáva” energie a vodu, nacionalisti a radikáli – potraviny

http://www.hlavnespravy.sk/zacala-sa-blokada-krymu-kyjev-odrezava-energie-a-vodu…

Polostrov Krym sa začína premieňať na Kubu. Nie preto, že sa tam prudko zmenila klíma a vytvorili sa tropické podmienky. Krym sa ocitol v stave, v ktorom sa Kuba nachádzala dlhé desaťročia – z ukrajinskej strany voči polostrovu odznel verdikt – blokáda!..

V Česku je 150 tisíc pracujících důchodců. Podle ekonomů je to málo

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zpravy/_zprava/v-cesku-je-150-tisic-pracujicich…

Drtivá většina důchodců v Česku nepracuje, přestože jim to zdraví i pracovní trh dovoluje. Podle ekonomů je málo motivuje stát i samotné firmy. Podle nejnovější studie think tanku IDEA z institutu CERGE kvůli zdravotním důvodům odchází do penze jen pětina lidí.

Cameron žil v mládí prostopášně a bral drogy, tvrdí kniha

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381252-cameron-zil-v-mladi-prostopasne-a…

Britský konzervativní premiér David Cameron za svých studentských let údajně žil prostopášně, bral drogy a podílel se na šikanování se sexuálním podtextem. Tvrdí to alespoň podle webu listu Daily Mail životopis, který napsal britský milionář, podnikatel a bývalý místopředseda konzervativní strany Michael Ashcroft.

Skandál v OSN: Saúdská Arábie bude vést Radu pro lidská práva

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/66461/skandal-v-osn-saudska-arabie-bude-vest-radu…

OSN se dostalo pod vlnu ostré kritiky poté, co se na veřejnost dostala informace, že Saúdská Arábie bude ovládat prostřednictvím svého ambasadora Faisala bin Hassana Trada Radu OSN pro lidská práva. Přitom právě Saúdská Arábie lidská práva otevřeně porušuje - ať už jde o práva žen, menšin, kritiků vlády nebo nelidské fyzické tresty a popravy.

Mimovládky treba dostať pod kontrolu

http://medzicas.sk/mimovladky-treba-dostat-pod-kontrolu/

Osobitným poučením posledných týždňov je extrémne vysoká aktivita mimovládnych organizácií presadzujúcich neobmedzený príliv imigrantov a potláčajúce za každú cenu diskusiu o hrozbách, problémoch a rizikách.

ODS ví, že boj proti Babišově evidenci tržeb nesmí přehnat. Obstrukcemi by mohla voliče naštvat

http://domaci.ihned.cz/c1-64605540-ods-vi-ze-boj-proti-babisove-evidenci-trzeb-nesmi…

Občanští demokraté v úterý ladili formu na vrchol parlamentní sezony, kterým bude boj ODS proti Babišově elektronické evidenci tržeb. Na konferenci nazvané Konec živnostníků v Čechách? ukázali, že jejich hlavním argumentem je varování před vznikem "Velkého bratra".