Akcie Volkswagenu letí dolů po skandálu s falšováním údajů o emisích

http://www.novinky.cz/ekonomika/381173-akcie-volkswagenu-leti-dolu-po-skandalu-s…

Akcie německé automobilky Volkswagen zahájily pondělní obchodování na německé burze propadem o 13 procent a zaznamenávají nejhlubší jednodenní ztrátu od listopadu 2009. Trh reagoval na páteční obvinění amerických úřadů, podle nichž společnost falšovala u řady vozů údaje o toxických emisích a hrozí jí pokuta až 18 miliard dolarů.

Generál Pavel pro PL prozradil, v jakém případě zasáhne do obrany Schengenu NATO

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/General-Pavel-pro-PL-prozradil-v-jakem…

Výjimečné letecké akrobacie nejmodernějších bojových stíhaček a vrtulníků, tvrdé zákroky zásahových jednotek proti teroristům, ale i líbivé jízdní formace hradní stráže na silných strojích. To vše mohli vidět návštěvníci Dnů NATO a vzdušných sil Armády ČR, největší vojenské show u nás. ParlamentníListy.cz zjišťovaly informace také u generála Petra Pavla.

Migrantské kvóty: Vídeň hrozí krácením eurofondů

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1587842-viden-hrozi-visegradu-zavrenim…

Rakouský kancléř Werner Faymann pohrozil zemím, které odmítají pevné kvóty na rozdělení běženců v Evropské unii, že přijdou o peníze z evropských fondů. Kvóty navrhuje Evropská komise a jednat o nich v týdnu mají ministři vnitra i nejvyšší představitelé zemí EU. Už v pondělí budou ladit společný postup také ministři zahraničí visegrádské čtyřky, která platí za hlavního odpůrce bruselského návrhu.

Poslanci měli zkontrolovat špehovací software, na schůzku ale skoro nikdo nepřišel

http://www.lidovky.cz/spatna-dochazka-poslancu-komise-kontrolujici-odposlechy-ma-jen…

Jen co kauza používání sledovacího softwaru zmizela z titulních stran novin, přestala zajímat i poslance. Přitom ti jako jediní mohou zkontrolovat, jestli policisté nepřekračují pravomoci. Na prohlídku místa, kde se kriminalisté mohou nabourávat do počítačů, přišli jen tři členové komise z devíti. Zbytek dal přednost setkání s voliči či zahájení školního roku.

Ruská propaganda mění styl. Ukrajina už není hnízdo fašistů, ale zhroucená země

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ruska-propaganda-meni-styl-ukrajinu-nesetri/r…

Propaganda šířená z Moskvy se pomalu proměňuje. Jejím terčem sice nadále zůstává Ukrajina, ruská média ji ale momentálně vykreslují hlavně jako neschopný stát, který nevrací dluhy, podvádí věřitele a porušuje normy mezinárodního práva. Cíl je jasný: vzbudit nedůvěru. Ruské televize také přestávají mediálně podporovat separatisty z Donbasu. Jejich vůdci už do vysílání nechodí tak často jako dřív. Přední ruští moderátoři je dokonce začali otevřeně obviňovat z nedostatku vlastenectví.

OSN: většina důkazů o trestných činech na Majdanu je zničena

http://cz.sputniknews.com/svet/20150918/1174640.html#ixzz3mDABDmnL

Většina důkazů o trestných činech během protestních událostí v Kyjevě v únoru 2014 je zničena. Řekl to dnes na briefingu v Kyjevě vystupující s referátem za OSN pro otázky mimosoudních poprav, poprav bez příslušného soudního řízení nebo nezákonných poprav, Christoph Heinz.

Konec levného piva v Česku. Kdo prodává točené za 20 korun, musí šidit stát

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/konec-levneho-piva-v-cesku-kdo-prodava-tocene-za…

Elektronická evidence tržeb dopadne tvrdě na hostinské i na jejich hosty. Pivo v hospodách podle lidí z oboru výrazně zdraží. Varují i před velkým počtem krachů. Týdeník Ekonom zjišťoval, jak vlastně funguje podnikání, které má v Česku pověst jednoho z nejnepoctivějších.

Nadácia Georga Sorosa vydáva sprievodcu pre imigrantov? Moslimovia dostávaju zadarmo inštrukcie ako cestovať po Európe

http://medzicas.sk/nadacia-georga-sorosa-vydava-sprievodcu-pre-imigrantov-moslimovia…

Prvýkrát môžeme našim čitateľom ukázať reálny dôkaz, že utečenci neprichádzajú úplne bezcieľne a že ich jediným zdrojom informácií nie sú len pašeráci. Zdá sa, že imigračná vlna by nebola schopná dosiahnuť takých rozmerov, ak by utečenci nedostávali ešte inú pomoc – tzv. neziskové organizácie

Po Německu ohledně uprchlíků ze dne na den otočila další země

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-jsou-veci-Po-Nemecku-ohledne…

Poté, co uprchlíci opustili maďarské hranice a vydali se skrz Srbsko do Chorvatska, přivítal je chorvatský ministr vnitra s otevřenou náručí a slovy, že mají volný průchod skrz zemi. Netrvalo dlouho a nebývalé množství příchozích ho donutilo změnit názor. A do toho německý ministr vnitra Thomas de Maziére narychlo seškrtává sociální benefity. Informuje The Guardian.

Nový termín EET je podle Hornochové až 1. srpen 2016

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1586778-novy-termin-eet-je-podle…

Ani 15. února, ani 1. července, ale až 1. srpna 2016 by měla být v Česku spuštěna elektronická evidence tržeb (EET). V ranním Studiu 6 to řekla náměstkyně ministra financí pro daně a clo Simona Hornochová. Ministerstvo totiž posunulo lhůtu mezi platností a účinností zákona.

Babiš vytáhl znovu koblihy, hájil s nimi pokladny. Prázdné gesto, vzkázal mu Fiala

http://www.novinky.cz/domaci/380973-babis-vytahl-znovu-koblihy-hajil-s-nimi-pokladny…

„Dvanáct miliard v tom je,“ obhajoval v pátek od šesti hodin ráno v pražském metru ministr financí Andrej Babiš (ANO) zákon o elektronické evidenci tržeb (EET), o kterém bude v pátek jednat Sněmovna. Podobně jako během volební kampaně před dvěma lety rozdával kolemjdoucím koblihy a letáčky. Ty měly „účtenkový projekt,“ jak Babiš EET nazval, vysvětlit. Podle šéfa opoziční ODS Petra Fialy se jedná o prázdné gesto a populismus.

Když bude nejhůř, může Německo pro ubytování migrantů zabavovat soukromé domy

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1586098-kdyz-bude-nejhur-muze-nemecko-pro…

Německá města a obce mohou v případě nutnosti nuceně ubytovat běžence v soukromých nemovitostech. Dočasné zabavení budovy, které dovolují německé zákony, je sice považováno za krajní možnost, ale města jako Dortmund, Gelsenkirchen či Tübingen již dala na vědomí, že se tohoto scénáře v případě nouze nezříkají.