Za tragický pád jeřábu v Mekce prý může i firma bin Ládinů

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/380732-za-tragicky-pad…

Za pád stavebního jeřábu u Velké mešity v Mekce je podle saúdských úřadů částečně odpovědná firma Saudi Binladen Group, kterou před osmi desetiletími zakládal otec teroristy Usámy bin Ládina. Jeřáb spadl kvůli silné bouři minulý pátek. Zemřelo při tom 107 lidí a téměř 400 dalších bylo zraněno.

Chovanec: Nikdo mi nevysvětlil, jak bych měl přijaté uprchlíky v zemi udržet, když v Česku žít nechtějí

http://domaci.ihned.cz/c1-64605510-chovanec-nikdo-mi-nevysvetlil-jak-bych-mel…

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) si po jednání se svými evropskými kolegy stěžuje, že ostatní státy Česko tlačí do přijetí kvót na přerozdělení uprchlíků, ale jakoukoli diskusi odmítají.

Kominík, fotbalisté či brigádníci. Lidé vidí uprchlíky i tam, kde nejsou

http://zpravy.idnes.cz/oznameni-o-udajnych-uprchlicich-daj-/domaci.aspx?c=A150915…

Na policii přibývají hlášení o výskytu údajných uprchlíků. Velmi často je to však planý poplach. Nejčastěji se ze zdánlivých běženců vyklubou cizinci, kteří zde pobývají legálně. Policisté všímavost lidí oceňují, nabádají však k uvážlivému přístupu. Kontrolami totiž musí obtěžovat i ty, kteří se ničím neprovinili.

Příspěvek 600 korun pro důchodce je v ohrožení

http://www.novinky.cz/domaci/380707-prispevek-600-korun-pro-duchodce-je-v-ohrozeni…

Vláda požaduje po zákonodárcích, aby zrychleně projednali novelu o jednorázovém příspěvku důchodcům ve výši 600 korun. To vyvolalo v dolní komoře vášnivou debatu. Pravice v dolní komoře zrychlené schválení vetovala, novela tedy nemusí být přijata včas a důchodci příspěvek v prosinci možná nedostanou.

Léky na rakovinu či cukrovku mizí za hranice. Nový zákon tomu zabrání jen zčásti

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/leky-na-rakovinu-ci-cukrovku-mizi-za-hranice-novela…

Česko řeší obrovský problém: z lékáren a nemocnic mizí léky za miliardy. Distributoři je vyvážejí za hranice, kde je výhodně zpeněží. Na byznysu s léky si podle odborníků přivydělávají i některé nemocnice. Léky v tuzemsku totiž patří k nejlevnějším v Evropě. Jen během posledních tří let proto narostly zisky distributorských firem o desetinu. Situaci by měla pomoci vyřešit novela zákona, kterou nyní sepisuje ministerstvo zdravotnictví.

Geneticky modifikované kukuřice se v České republice vypěstovalo téměř o polovinu méně než v předchozím roce

http://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2015_geneticky…

I v letošním roce v České republice pokračuje výrazný pokles plochy geneticky modifikované kukuřice, došlo ke snížení o dalších 757 ha na celkových 997 ha. I přesto Česká republika zůstává jedním z posledních států Evropské unie spolu s největšími pěstiteli Španělskem a Portugalskem, kde se ještě tato plodina pěstuje ve velkém měřítku.

Za Konvičku jsem zvolen nebyl, řekl poslanec Adam po odchodu z Úsvitu

http://www.novinky.cz/domaci/380678-za-konvicku-jsem-zvolen-nebyl-rekl-poslanec-adam…

Poslanec opozičního Úsvitu - Národní koalice Petr Adam v úterý oznámil, že odchází ze strany. Vadí mu především radikalizace a spojení s Martinem Konvičkou, předsedou Bloku proti islámu. „S těmito lidmi nechci být spojován,“ popsal v rozhovoru Novinkám. Zároveň připustil, že možná z politiky odejde úplně.

IvČRN spolupracuje s neonacisty

http://www.antifa.cz/content/ivcrn-spolupracuje-s-neonacisty

V posledním roce se začala veřejně projevovat řada skupin, které se vymezují proti islámu a imigraci. Největší z nich je patrně iniciativa Islám v ČR nechceme, ale vedle ní se snaží toto téma uchopit i další skupiny a jednotlivci. Využít se ho snaží také neonacisté, jimž se naskytla nová možnost prezentovat své rasistické postoje. Obvykle mají ale trochu potíže rozlišit pojmy jako je muslim, imigrant a Arab (což ovšem popravdě neplatí jen pro ně). Anti-islámské skupiny, které se snaží uchytit ve veřejném prostoru, se od těchto jednotlivců nebo skupin obvykle distancují, neboť si dobře uvědomují jejich zprofanovanost a mají strach z diskreditace. Občas se to ale úplně tak nepovede a na povrch vystoupí ošklivá pravda. Na jeden takový případ se dnes podíváme.

Miliardový tendr Lesů ČR znovu vyhrála Babišova firma

http://www.novinky.cz/ekonomika/380659-miliardovy-tendr-lesu-cr-znovu-vyhrala…

Vítězem tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva pro roky 2016 až 2020 je společnost Uniles ze skupiny Agrofert ministra financí a šéfa hnutí ANO 2011 Andreje Babiše. Firma v tendru 2016+ podala nejlepší cenovou nabídku na 12 z 57 soutěžených jednotek a má tak šanci získat 12 kontraktů.

Rusko plánuje zřídit v Sýrii předsunutou leteckou základnu, tvrdí USA

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/380598-rusko-planuje-zridit…

Poslední pohyby Rusů okolo syrského města Latakíja naznačují, že tam Rusko plánuje vybudovat předsunutou leteckou základnu, uvedl podle BBC v noci na úterý mluvčí Pentagonu Jeff Davies. Plyne to z neustálého proudu lidí a vybavení na syrské pobřeží, který zaznamenaly americké špionážní satelity.

Na kvótách pro uprchlíky se unijní ministři nedohodli

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380591-na-kvotach-pro-uprchliky-se-unijni…

Ani po několika hodinách jednání nenašli ministři vnitra zemí Evropské unie shodu na způsobu přerozdělování azylantů mezi jednotlivými státy. Potvrdil to slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák. Podle šéfa diplomacie předsednického Lucemburska Jeana Asselborna plán na přerozdělení 120 000 migrantů podpořila většina členských zemí.

Mezinárodní zločinné spolčení bankéřů proti obyvatelstvu světa, začátek konce dolaru. Děsivý rozdíl mezi bohatými a chudými. Filip promluvil o kapitalismu a ...

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Mezinarodni-zlocinne-spolceni-bankeru…

Předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip říká, že se ukazuje, že nelze přičítat kapitalismu přídavné jméno úspěšný, protože tento systém z téměř 200 států světa vyděluje ani ne 10 bohatých států, které žijí na úkor zbytku světa. Je to model, který se přežil. Je potřeba hledat model nový. A volný trh je vyprázdněný pojem, protože je to fikce právě těch zhruba 10 států, které se snaží žít na úkor těch ostatních.

Babiš chce blokovat weby s nepovolenými hrami, internetové firmy se bouří proti cenzuře

http://www.novinky.cz/domaci/380588-babis-chce-blokovat-weby-s-nepovolenymi-hrami…

Ministerstvo financí vedené šéfem ANO Andrejem Babišem chce získat pravomoc blokovat jakékoli internetové stránky, pokud usoudí, že obsahují nepovolené internetové hry. Jedná se o internetová kasina, poker a některé další karetní hry o peníze.

Sobotka: České ekonomice podkopávají nohy špatné silnice

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1584612-sobotka-ceske-ekonomice…

Horší dopravní infrastruktura podle předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) brzdí jinak velmi vysoký růst tuzemské ekonomiky. Vláda proto chce v příštích letech urychlit dostavbu dlouho odkládaných dálnic D8, D3 a R35, řekl premiér na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Prezident Miloš Zeman vedle toho upozornil na podle něj tři zásadní problémy českého průmyslu.