Reportér České televize převáží imigranty a chlubí se tím. Co ještě můžeme čekat od ČT?

http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/reporter-ceske-televize-prevazi-imigranty-a…

Jako by nestačilo, že ČT Déčko odvysílala propagandistickou scénku, v níž našim dětem tvrdí, že kdo nepomáhá nelegálním přistěhovalcům, je zlý… Přenesla toto přesvědčení na redaktora pořadu Reportéři ČT, který se vzápětí na svém FB chlubí, že tedy při návratu z natáčení popovezl rodinu imigrantů.

Chovanec: Němci nám nic neřekli, dozvěděl jsem se to z médií

http://echo24.cz/a/ifkj2/chovanec-nemci-nam-nic-nerekli-dozvedel-jsem-se-to-z-medii

Německo, které až do této chvíle otevřelo dveře proudu uprchlíků, se kvůli náporu migrantů rozhodlo zavést dočasně hraniční kontroly především na rakousko-německé hranici a také zastavit vlaky z Rakouska. Podle českého premiéra je toto opatření jen důkazem nefunkční politiky Evropské unie, která není schopná migrační krizi řešit. Česká strana coby země sousedící s Rakouskem i Německem o něm předem nebyla informována. Podle předsedy ODS Petra Fialy je to začátek konce Schengenu.

Agenti Fajáda a spol. neprovokovali, tvrdí USA. Obvinění to odmítají

http://zpravy.idnes.cz/soud-podruhe-jedna-o-vydani-fajada-jabera-a-marabiho-do-usa…

Americké ministerstvo spravedlnosti odmítá, že by vyprovokovalo skrze své agenty trojici mužů, kteří byli loni v červenci na žádost soudů USA zadrženi v Praze. Spojené státy tvrdí, že chtěli agentům v přestrojení prodat mimo jiné zbraně. Viní je proto z podpory terorismu. Mezi obviněnými je i Alí Fajád, bratr taxikáře, s nímž zmizela pětice Čechů v Libanonu. Jeho advokát jakoukoli souvislost už dříve popřel.

Média: Politici ze SRN označili USA za hlavního viníka migrační krize

http://cz.sputniknews.com/politika/20150909/1098850.html#ixzz3lbwQoKxL

Místopředsedové německé Levicové strany (Die Linken) Sahra Wagenknechtová a Dietmar Bartsch označili Spojené státy za hlavního viníka migrační krize, s níž se potýká Evropa, píše německý týdeník Der Spiegel.

Experti: Politici kvůli uprchlíkům hrotí slovník

http://www.novinky.cz/domaci/380059-experti-politici-kvuli-uprchlikum-hroti-slovnik…

Přestože se přes Českou republiku uprchlické vlny dosud jen přelévají, začínají zprávy o migrantech podle odborníků nenápadně měnit společnost. Na veřejnosti se to projevuje třeba slovníkem politiků, který se kvůli uprchlíkům stal vyhrocenější než před rokem. A týká se to i vrcholných státních činitelů, kteří si stavějí kariéru na rétorice proti uprchlíkům.

Evropě vládnou největší hlupáci a oportunisti, já je poznal. V Bruselu jsou idioti. Jozef Banáš, exdiplomat a nejpřekládanější Slovák, naložil i Merkelové, USA a dalším...

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Evrope-vladnou-nejvetsi-hlupaci-a…

Bývalý diplomat, poslanec a dnes v zahraničí nejpřekládanější a nejcitovanější slovenský spisovatel Jozef Banáš si při hodnocení současné utečenecké krize nebere servítky. Evropští politici, jejichž značnou část za své kariéry osobně poznal, jsou podle něj hlupáci a oportunisti nejhrubšího zrna, kteří se bojí přiznat i to, co prý dnes už ví každý idiot- totiž, že Sýrii, Irák a další turbulentní regiony rozdrbaly USA.

Moskva důrazně na Ukrajinu: Unesli jste dva muže z ruského území, okamžitě je vraťte

http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/131245-moskva-durazne-na-ukrajinu-unesli-jste…

Spory mezi Ruskem a Ukrajinou o unesených vojácích pokračují. Ruské úřady obvinily Kyjev, že unesl z ruského území vojáka a jeho bratra. Žádají jejich okamžité navrácení do vlasti. Podle ukrajinských úřadů ale muži nelegálně překročili hranici.

Počet obyvatel Česka sice stoupl o více než tři tisíce, ale jen díky migraci

http://domaci.ihned.cz/c1-64584160-pocet-obyvatel-ceska-sice-stoupl-o-vice-nez-tri…

Obyvatel České republiky v letošním pololetí přibylo o 3200 na 10 541 500. Kladně se na tom podepsal příchod cizinců do země. Naproti tomu počet zemřelých opět převýšil počet narozených. Vyplynulo to z pátečních zveřejněných údajů Českého statistického úřadu. V porovnání s loňským pololetím se lidé méně vdávali i rozváděli.

Americká vláda věří, že Islámský stát vyrábí chemické zbraně

http://zpravy.idnes.cz/vyroba-chemickych-zbrani-is-dpo-/zahranicni.aspx?c=A150911…

Americká vláda je přesvědčena, že teroristé z Islámského státu vyrábějí a používají chemické zbraně. Dokumentovala už čtyři případy v Sýrii a Iráku, při nichž džihádisté zaútočili pomocí hořčičného plynu (yperitu). Informovala o tom stanice BBC, která použití yperitu v Sýrii navíc potvrzuje.

Iráku a Sýrii hrozí rozpad, varoval šéf americké rozvědky, počítá s Kurdistánem

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/380307-iraku-a-syrii-hrozi…

Irák a Sýrie jako státy možná nepřežijí nynější války a sektářské násilí, které je trhají na kusy. Podle agentury AP to ve čtvrtek řekl šéf americké vojenské rozvědky (DIA) generálporučík Vincent Stewart. Ředitel CIA má podobný názor.

Spojme se s Ruskem, volá Evropa. USA se bouří

http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/131058-spojme-se-s-ruskem-vola-evropa…

Ruskou pomoc v Sýrii v bojích proti rebelům a Islámskému státu oceňuje stále více evropských států. Rakousko a Španělsko žádají Evropu, aby akceptovala politiku syrského prezidenta Bašára Asada a přítomnost ruských vojenských sil v zemi. To se ale nelíbí Spojeným státům.

Babiš trhá lidem chleba od huby, ohradil se hejtman kvůli Barboře

http://www.novinky.cz/domaci/380278-babis-trha-lidem-chleba-od-huby-ohradil-se…

Proti požadavkům ministra financí Andreje Babiše (ANO) kvůli vybudování průmyslové zóny Nad Barborou v Karviné se ohradili zástupci Moravskoslezského kraje. Hrozí podle nich zastavení příprav zóny na několik let nebo úplně. „Babiš doslova trhá chleba lidem od huby,” zkritizoval šéfa ANO hejtman Moravskoslezskéhop kraje Miroslav Novák (ČSSD).