Zaplaťte výjezd, žádají lidé po zastupiteli, který volal hlídku na černochy

http://brno.idnes.cz/jednani-romana-sedlacika-budou-resit-zastupitele-f7k-/brno…

Vedení hodonínské radnice se distancovalo od jednání zastupitele Romana Sedlačíka, který o víkendu zavolal městskou policii na černošský pár, který se procházel po městě. Někteří místní dokonce požadují, aby Sedlačík výjezd strážníků zaplatil.

Polsko chce omezit vliv zahraničních majitelů tamních médií, nejvíce by se to dotklo německých vlastníků

http://ihned.cz/c1-65836500-polska-vlada-chce-omezit-zahranicni-majitele-medii

Polská konzervativní vláda, která se po vzoru maďarské vládní strany Fidesz snaží ovládnout polskou společnost a mocenská centra, chce během podzimu představit zákon, jímž zásadně omezí vliv zahraničních majitelů polských médií. Cílem je především omezit vliv německých mediálních koncernů, které konzervativci chápou jako nepřátelské vůči zájmům Polska. Zároveň ale vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) může vyvolat spor se Spojenými státy, nyní díky Trumpově návštěvě ve Varšavě považovanými za blízkého spojence, protože novým majitelem největší a nejsledovanější polské televize TVN je čerstvě americká Discovery Communication.

Úsvit miliardářů v Česku

http://echo24.cz/a/w3cDi/usvit-miliardaru-v-cesku?utm_source=www.seznam.cz&utm…

Dnes už je celkem jisté, že Andrej Babiš není nějaký ojedinělý fenomén, ale jen mimořádně úspěšný protagonista toho, co budou jednou historici a politologové označovat za počátek éry oligarchizace české politiky. Bohatí byznysmeni samozřejmě na scéně už nějaký čas byli, ale pokud jejich nástup bude postupovat tempem nasazeným tento týden, velmi rychle nebude pro nikoho jiného místo.

Ruský anarchista Ševcov nespáchal ani přestupek, rozhodla Praha 6

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/rusky-anarchista-sevcov-nespachal-ani-prestupek…

Podle Úřadu městské části Praha 6 se ruský anarchista Igor Ševcov natáčením sprejování na zeď ruzyňské věznice nedopustil přestupku. Ševcov byl původně odsouzen k tříletému zákazu účasti na demonstracích, poté se jej zastal Nejvyšší soud, který jeho případ předal právě Praze 6. "Jednání nebylo vyhodnoceno jako přestupek, věc byla tedy po prověření odložena," uvedl mluvčí městské části Ondřej Šrámek.

Lidstvo vyčerpalo roční příděl přírodních zdrojů rekordně rychle

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/lidstvo-vycerpalo-rocni-pridel-prirodnich-zdroju…

Na dnešek připadá letošní Earth Overshoot Day. To znamená, že lidstvo letos ke 2. srpnu vyčerpalo přírodní zdroje, které Země dokáže za rok doplnit. Začátek ekologického dluhu lidstva ohlásila organizace Global Footprint Network se sídlem v kalifornském Oaklandu. Smutné datum letos přišlo nejdříve v historii této statistiky, o den dříve než loni. Pozitivní však je, že jeho pohyb v kalendáři směrem dozadu se v posledních letech zpomaluje. Poprvé mělo lidstvo neudržitelnou spotřebu půdy, vody či čerstvého vzduchu v roce 1971.

Ředitel Káňa si koupil sportovní Audi s vyhřívaným volantem a nosičem na lyže za 1,9 milionu z peněz pojištěnců

http://ekonomicky-denik.cz/reditel-kana-si-koupil-sportovni-audi-s-vyhrivanym…

Před několika týdny, ministerstvo financí zveřejnilo nálezy z kontroly, kterou spolu s ministerstvem zdravotnictví provedlo v Revírní bratrské pokladně (RBP). Jedním z pochybení přitom byl nákup automobilu v hodnotě 1,9 milionu pro ředitele Lubomíra Káňu. Šéf RBP ale pořízení vozu i jeho nadstandardní výbavy v podobě nosiče na lyže či speciálního volantu hájí: důvodem je podle něj to, že musí z Ostravy jezdit velmi často na jednání do Prahy, takže je v rámci časové úspory potřeba lepší vůz.

Farmári dávajú zbohom reťazcom, vybudujú vlastnú sieť predajní

http://www.napalete.sk/farmari-davaju-zbohom-retazcom-vybuduju-vlastnu-siet-predajni/

Skupina desiatich farmárov sa pustila do budovania celoslovenskej obchodnej siete, v ktorej chcú predávať výlučne slovenské potraviny. Už ich nebavilo, ako domáci poľnohospodári musia bojovať s veľkými zahraničnými reťazcami. Stále cítili tlak na ceny, ktorý spôsobuje znižovanie kvality potravín. Preto sa partia desiatich dlhoročných farmárov z celého Slovenska spojila a založila nezávislé združenie Farmfoods, ktoré sa pustilo do budovania vlastnej rovnomennej obchodnej siete.

Miliardář Dědek míří do politiky. Cílem je, aby Starostové měli 20 procent, říká

http://www.lidovky.cz/miliardar-dedek-miri-do-politiky-bude-shanet-kandidaty-pro…

Starosty a nezávislé (STAN) posílí miliardář Dalibor Dědek. V rámci hnutí by měl budovat platformu nezávislých a shánět osobnosti, které by mohly usilovat o hlasy ještě v letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Pokud jich nebude dost, je připraven kandidovat sám. STAN během úterý a středy zahájí billboardovou kampaň. Ve Sněmovně to v úterý novinářům řekli členové nejužšího vedení hnutí.