$ 1 miliarda zmizla z 3 moldavských bánk a nikto nevie kde sú

http://www.financnytrh.com/1-miliarda-zmizla-z-3-moldavskych-bank-a-nikto-nevie-kde…

Moldavsko zintenzívnilo vyšetrovanie zmiznutej viac ako 1 miliardy amerických dolárov od troch bánk. S týmto vyjadrením prišiel šéf centrálnej banky počas tohto týždňa pre agentúru Reuters, potom, čo v poslednom víkende ohľadom tohto škandálu protestovalo viac 10 000 ľudí.

Google najde váš ztracený telefon

http://objevit.cz/google-najde-vas-ztraceny-telefon-t132841

Google přišel s novým způsobem, jak najít váš ztracený mobilní telefon. Společnost pomáhá najít telefon uživatelům se systémem Android . Stačí navštívit stránky Googlu a do vyhledávače zadat frázi „kde je můj telefon“. Už se tedy nemusíte bát, že například vaše děti svůj telefon nenávratně ztratí.

Zájemců o emigraci mezi Židy neustále přibývá. Nejvíc jich odchází z Francie

http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/1487188

V loňském roce odešlo z Francie do Izraele přes sedm tisíc Židů. K emigraci je přiměl hlavně nárůst islámského radikalismu. Ke strachu z dalšího vývoje přispěl i krvavý útok v Paříži z ledna letošního roku, kdy islamisté vraždili v redakci časopisu Charlie Hebdo a košer samoobsluze. Evropským Židům pomáhá při přesunu do Izraele Židovská agentura sídlící v Jeruzalémě.

Dánsko nakročilo k bezhotovostní ekonomice, obchody budou odmítat hotovost

http://www.novinky.cz/ekonomika/368991-dansko-nakrocilo-k-bezhotovostni-ekonomice…

Dánská vláda navrhla osvobození vybraných maloobchodních prodejců od zákonné povinnosti přijímat platby v hotovosti. Dánsko se tak přiblížilo k „bezhotovostní” ekonomice, píše agentura Reuters. Hotovost by podle vládního návrhu nemuseli od příštího roku přijímat například prodejci oděvů, čerpací stanice či restaurace.

Německem otřásá obrovský špionážní skandál

http://www.blisty.cz/art/77337.html

Německá tajná služba (BND) s vědomím kancléřky Merkelové, ministra vnitra a samozřejmě také šéfa BND na základě požadavků americké zpravodajské služby, Národní agentury pro bezpečnost (NSA), prováděla odposlechy zájmových osob, a to dokonce na území cizího státu. To, co by u nás bylo, jak nepochybuji, pochopitelně za silného přispění českých médií, považováno za přátelskou službu vedoucích politických představitelů státu svému největšímu spojenci, vytváří v Německu skandál monumentálních rozměrů.

Vyrábíme mentální mrzáky, kteří neobstojí v životě, vzkázal drsně Petr Hampl studentům

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyrabime-mentalni-mrzaky-kteri…

Nejmenování tří profesorů, které ve středu ohlásil prezident republiky Miloš Zeman, vyvolalo vlnu kritiky ze strany akademiků i politiků. A přidali se i studenti, kteří se proti prezidentovi ohradili. Není to mimochodem jediný studentský protest, který se v současnosti odehrává.

Chovanec chce vysvětlení zásahu proti squatterům, na 30 lidí šlo 130 policistů

http://www.novinky.cz/domaci/368983-chovanec-chce-vysvetleni-zasahu-proti-squatterum…

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ve čtvrtek požádal policejního prezidenta Tomáše Tuhého, aby vysvětlil a zdůvodnil středeční policejní zásah proti squatterům na pražské usedlosti Cibulka. Ministr chce vědět, zda byl zásah za vyžití speciální pořádkové jednotky adekvátní a jaké byly jeho náklady. Na místě zasahovalo 130 policistů, z domu vyvedli 30 lidí.

Kakaový král z Česka devastuje deštný prales v Peru. Útočí i na ekology

http://zpravy.idnes.cz/kakaovy-kral-z-ceska-devastuje-destny-prales-v-peru-fxh-…

O kácení deštných pralesů se až dosud ve spojení s Českou republikou příliš nemluvilo. Nyní však organizace Environmental Investigation Agency vydala zprávu, ve které obviňuje společnost United Cacao, že v Peru vykácela na sedm tisíc hektarů deštného pralesa. Firmu vlastní český podnikatel Dennis Melka. Mluvčí firmy pro iDNES.cz nařčení ekologů odmítl.

Řešení? Obědy pro chudé děti možná zaplatí evropské fondy

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/reseni-obedy-pro-chude-deti-mozna…

Dětem ze sociálně slabých rodin, které navštěvují mateřské a základní školy, by mohly být placeny obědy ve školních jídelnách. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD) a ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) jednali o možném využití evropských dotací pro tyto účely. Informovalo o tom ministerstvo práce.

8. květen - přepisování dějin jako za minulého režimu

http://hassan.blog.idnes.cz/c/338152/8-kveten-prepisovani-dejin-jako-za-minuleho…

Vzpomínám si na to, jak se za komunismu bagatelizoval podíl Američanů na osvobození západních Čech a o osvobození Plzně americkými vojáky se tehdy mlčelo. Zároveň si velmi dobře vzpomínám na to, jak v polistopadových dnech roku 1989 stotisícový dav na pražském Václavském náměstí v tehdejší euforii vykřikoval hesla: "Nejsme jako oni!" - Skutečně nejsme jako oni?

Inzerát zoufalého muže: Prodám ledvinu

http://www.novinky.cz/domaci/368913-inzerat-zoufaleho-muze-prodam-ledvinu.html

Propadl se do půjček za čtyři sta tisíc, o více než polovinu mu sletěla mzda, manželka odešla, bratr pije, stará maminka je o berlích. Když zaplatí měsíční splátky a složenky, zůstanou mu dva tisíce. Na obráběče kovů Antonína Č. z Uherského Hradiště toho bylo moc. Zoufalý muž podal zoufalý inzerát: prodám ledvinu.