Babiš kritizoval polské potraviny, teď do nich investuje

http://svobodneforum.cz/babis-kritizoval-polske-potraviny/

Ministr financí Andrej Babiš dokončil další akvizici pro svůj soukromý byznys. Novou firmou, kterou ovládá, se stal polský výrobce zdravé výživy Good Food. Miliardář tak upustil ze své kritiky potravin, vyráběných v Polsku, a díky koupi většinového podílu v první společnosti vyrábějící u našich sousedů zdravou výživu mocně vstoupil na polský trh. Ještě za letošní rok by tak mohl vydělat kolem půl miliardy korun.

Okamura zakládá novou stranu. Svoboda a přímá demokracie bude mít stejný program jako Úsvit

http://domaci.ihned.cz/c1-63966930-okamura-zaklada-novou-stranu-svoboda-a-prima…

Poslanci Tomio Okamura a Radim Fiala odešli z hnutí Úsvit. V úterý oznámili, že zakládají nové politické seskupení s názvem Svoboda a přímá demokracie. Hnutí Úsvit dělily vnitřní spory hlavně kvůli hospodaření. Opoziční poslanecká frakce Úsvitu už dřív Okamuru, jenž byl předsedou hnutí, a Fialu vyloučila.

Bábek píše Babišovi: Zavedením EET jdete proti malým živnostníkům!

http://www.zivnostenskelisty.cz/clanky/2305-babek-pise-babisovi-zavedenim-eet-jdete…

Předložili jsme řadu argumentů, kterými jsme prokázali, že EET je nepotřebná, že bude výrazným korupčním rizikem, že malí podnikatelé a živnostníci nejsou tou „černou dírou na peníze“, že EET nepřinese navýšení výběru daní ani narovnání podnikatelského prostředí. Naopak, Andrej Babiš stále ve svých veřejných vystoupeních používá vymyšlené údaje, překrucuje situaci v Chorvatsku, opět a stále zobecňuje a paušalizuje v negativních vyjádřeních o podnikatelích.

Tablety zdarma do škol? A pro žákyně poníka s mašlí - Václav Klaus ml.

http://www.novinky.cz/komentare/368619-komentar-tablety-zdarma-do-skol-a-pro-zakyne…

Všechny děti dostanou od ministerstva školství tablet, a když to jen trochu půjde, dostanou navíc „čip“ na bezpečnost. Tablet populisticky míří na nejnaivnější voličské skupiny a znamená dobrou příležitost pro dodavatele IT a jejich divize pro „veřejný sektor“.

Babiš je ve střetu zájmů, myslí si podle průzkumu většina Čechů

http://domaci.ihned.cz/c1-63958160-babis-je-ve-stretu-zajmu-mysli-si-podle-pruzkumu…

Většina lidí v Česku si myslí, že Andrej Babiš je jako podnikatel a zároveň politik ve střetu zájmů a měl by se jedné ze svých rolí vzdát. Opačně smýšlí 39 procent lidí. V průzkumu pro Českou televizi (ČT) to zjistila agentura TNS Aisa. O střetu zájmu šéfa hnutí ANO Babiše, který je ministrem financí a zároveň vlastní holding Agrofert, je podle průzkumu přesvědčeno i 26 procent lidí, kteří volili hnutí ANO.

Francie a Slovensko brojí proti ‚kazítkům' v elektronice. Česko se bránit nebude

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/evropske-zeme-budou-bojovat-proti…

Kazítka se říká speciálně navrženým součástkám, které výrobci údajně dávají do domácích spotřebičů a elektroniky, aby po skončení záruční lhůty co nejvíce zkrátily dobu trvanlivosti přístroje. Vkládání těchto součástek bude zřejmě v některých evropských zemích, jako je Francie, trestným činem. O příslušné normě uvažuje i Slovensko. Většina českých zákonodárců o podobném opatření nepřemýšlí.

Neuvěříte co obsahoval první špekáček z roku 1891

http://www.zivnostenskelisty.cz/clanky/2292-neuverite-co-obsahoval-prvni-spekacek-z…

Český špekáček v klasickém a technologickém pojetí je znám v našich historických zemích již 124 let. Starším obdobným výrobkem českých uzenářů jsou vuřty. Oba výrobky byly ve větší míře vyráběny až v období rozvoje uzenářského řemesla v druhé polovině 19. století.