Není na platy, systém se může zhroutit, varují léčebny

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/309696-neni-na-platy-system-se-muze-zhroutit…

Léčebny dlouhodobě nemocných, podobně jako rehabilitační ústavy, nemají podle Asociace nemocnic na to, aby zdravotníkům zvedly platy. Pět procent, které vláda slibovala, drtivá většina takových zařízení svým lidem nepřidala. V nemocnicích s tabulkovými platy se přitom peníze zvyšovaly začátkem roku automaticky.

Při spojeneckých náletech v Sýrii zahynulo 52 civilistů včetně sedmi dětí

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/368534-pri-spojeneckych…

Minimálně 52 civilistů přišlo v pátek o život při leteckých úderech v jedné vesnici na severu Sýrie. Šlo o nálety, které vedou spojenecké síly v čele s USA proti radikálům z Islámského státu (IS). V sobotu to uvedla Syrská organizace pro lidská práva (OSDH).

Koblihy od Agrofertu a žokej Váňa. Hnutí ANO vyplulo vstříc své nové mládežnické organizaci

http://domaci.ihned.cz/c1-63951960-koblihy-od-agrofertu-a-zokej-vana-hnuti-ano…

"Pššt! Pan Babiš mluví," ozvalo se tiše v davu, k němuž právě řečnil český ministr financí. Společně se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým (TOP 09) a Adrianou Krnáčovou (ANO) Andrej Babiš zrovna zahajoval 150. plavební sezónu na parníku Vyšehrad.

Babišovo hnutí založilo frakci Mladé ANO. Mládežníci schůzovali na lodi

http://domaci.ihned.cz/c1-63950760-hnuti-ano-zalozilo-frakci-mlade-ano-sdruzuje…

Hnutí ANO 2011 v pátek založilo frakci Mladé ANO. Sdružuje členy hnutí do 35 let, v současné chvíli jich má 120. Předseda ANO, majitel Agrofertu a ministr financí Andrej Babiš řekl, že by mladí měli hnutí pomoct například s přípravou programu do krajských voleb. Očekává od nich nové podněty.

Hrozivé plány maďarského premiéra: Obnova trestu smrti a internační tábory pro uprchlíky

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hrozive-plany-madarskeho-premiera…

Maďarský premiér Viktor Orbán se nechal slyšet, že chce v zemi obnovit trest smrti a nebrání se ani myšlence, aby případní imigranti, kteří by se ocitli v Maďarsku, skončili v pracovních táborech jako potenciálně nebezpeční teroristé. Informoval o tom britský The Guardian.

Nebojte sa kliešťa alebo ako predísť kliešťovej encefalitíde bez očkovania

http://www.rodinka.sk/zdravie/zdrave-dieta/nebojte-sa-kliesta-alebo-ako-predist…

Tvrdenie, že očkovanie má chrániť pred chorobami, spochybňovali lekári od samého začiatku. Najmä ľudia, poškodení v dôsledku očkovania, a ich príbuzní, ale aj lekári s mnohými skúsenosťami, sa viac zamýšľajú nad jeho hodnotou. V posledných rokoch pribúdajú k doterajším neustále nové očkovania. Postupne sa vynárajú pochybnosti a čoraz viac ľudí začína premýšľať nad tým, či nám očkovanie vôbec prospieva.

Devět procent Čechů uvažuje o sebevraždě, ukázala studie psychiatrů

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/devet-procent-cechu-uvazuje-o…

Vážnou depresí trpí sedm procent Čechů. Ukazuje to národní studie s názvem Stres, deprese a životní styl v České republice, ve které odpovídalo víc než 1000 obyvatel. Z jejich reakcí dál vyplývá, že každý desátý člověk má depresivní příznaky a devět procent lidí uvažuje o sebevraždě.

Děti bez očí, hrůzné mutace. Agent Orange mučí Vietnam dodnes

http://zpravy.idnes.cz/obrazem-vietnam-agent-orange-dii-/zahranicni.aspx?c=A150429…

Válka ve Vietnamu skončila přesně před 40 lety. Následky chemické zbraně zvané Agent Orange, kterou tehdy použily Spojené státy, ji však mnohým trpce připomínají dodnes. Lidi, kteří s ní přišli do styku, častěji postihuje rakovina plic a jejich děti se rodí s mutacemi, fyzickým i mentálním postižením.

49 novinářů, kteří opustili za Babiše MF DNES a LN

http://echo24.cz/a/wGuWL/49-novinaru-kteri-opustili-za-babise-mf-dnes-a-ln…

Od převzetí MF DNES a Lidových novin Andrejem Babišem na podzim 2013 došlo k mohutné obměně redakcí obou deníků. Část novinářů odešla již v prvních měsících poté. Další následovala postupně, někteří z nich přišli již za politikova vlastnictví a poté odešli. Původní seznam přinesl server Hlídací pes v květnu 2014, ECHO24.cz jej nyní doplňuje o další jména.

Kim Čong-un odřekl cestu do Moskvy. Asi jede už jen Zeman

http://echo24.cz/a/iFUcn/kim-cong-un-odrekl-cestu-do-moskvy-asi-jede-uz-jen-zeman…

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nedorazí do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války, přestože dříve účast přislíbil. Novinářům v Moskvě to dnes řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Kimovi prý v cestě brání „vnitropolitické záležitosti“. Do Moskvy zato podle Peskova přicestuje třicítka světových státníků.