Hitler a Peroutka, Porošenko a my

http://radimvalencik.pise.cz/2298-hitler-a-peroutka-porosenko-a-my.html

Už několik dní si říkám – "Proč nenecháte Peroutku (a v této kauze i Zemana) na pokoji?". Peroutkovi tím nepomůžete (dokonalý nebyl) a Zemanovi neuškodíte (o něm víme, že dokonalý není). Začínám si myslet, že nekritickou obhajobou Peroutky obhajujete spíše svá současná selhání. Že podobně jako si on ve své době dělal určité iluze o Hitlerovi (a ty si dělal), tak si dnes děláte iluze o těch, co se dostali k moci na Ukrajině a co se odkazu brutalit, ke kterým otevřel prostor právě Hitler, hlásí. Žádná paralela není dokonalá (protože je jen paralelou), ale na této (jak ukážu v druhé části článku) je více, než to vypadá na první pohled.

Pussy Riot mají v Americe problém

http://leva-net.webnode.cz/news/pussy-riot-maji-v-americe-problem/

Pussy Riot, poté co je přijali v Americe s takovou pompou (Madonna, Hillary Clinton), si usmyslely, že někoho vážně zajímá jejich názor a zúčastnily se akcí protestů ve Fergussonu, o čemž sami referovaly v sociálních sítích.

Černý jestřáb objednán: Slovensko koupí vrtulníky za 6,5 miliardy

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/309406-cerny-jestrab-objednan-slovensko-koupi…

Slovenská armáda koupí devět amerických víceúčelových vrtulníků Black Hawk za 261 milionů dolarů (6,5 miliardy korun). Kontrakt zahrnuje i výcvik pozemního personálu a servis samotných strojů, které vyrábí firma Sikorsky Aircraft Corporation. Podle slovenského ministra obrany Martina Glváče jde o největší modernizační armádní projekt. Na nákup vláda nevypsala mezinárodní tendr; hlavní část splátek zaplatí Slovensko v prvních třech letech trvání kontraktu, který skončí v roce 2024.

Když se o novinářskou cenu uchází Zuzana Tvarůžková, propagátorka Pussy Riot a grupensexu

http://olser.blog.idnes.cz/c/459934/kdyz-se-o-novinarskou-cenu-uchazi-zuzana…

Tak se nám redaktorka ČT kubánského původu Zuzana Tvarůžková ucházela o Novinářskou cenu 2014 za investigativní londýnský rozhovor se dvěma členkami Pussy Riot. Škoda, že místo Londýna neutrácela peníze koncesionářů za cestu do Moskvy, kde by mohla natočit reportáž z tamního Biologické muzea; omladina si v něm uspořádala komsomolské povyražení a jako správná žurnalistka by se sama mohla na vlastní oči zúčastnit tohoto Timurovského spektáklu...

Jurečka: Ať Babiš ukáže, jak zlepšuje výběr daní

http://www.novinky.cz/domaci/368201-jurecka-at-babis-ukaze-jak-zlepsuje-vyber-dani…

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) by měl svým koaličním partnerům ukázat, jak postupuje v zefektivňování výběru daně z přidané hodnoty. Žádá to po něm ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), podle kterého ministerstvo financí nevyčerpává všechny prostředky, jak efektivnějšího výběru dosáhnout.

V Británii je mačkání tlačítka na přechodu placebo. V Česku bez něj nepřejdete

http://ihned.cz/c1-63938130-v-britanii-je-mackani-tlacitka-na-prechodu-placebo-v…

Je to jako placebo, člověk se na chvíli zaměstná a nemá pocit bezmoci. I přesto, že mačkání tlačítka na semaforech podle britské stanice BBC reálný dopad na to, kolik času člověk stráví na přechodu, nemá, alespoň se mu uleví.

VČELY UPREDNOSTŇUJÚ NEKTÁR OBSAHUJÚCI PESTICÍDY

http://www.niejetotak.sk/vcely-uprednostnuju-nektar-obsahujuci-pesticidy/

Vedci z Trinity College Dublin a Newcastle University zistili, že včely sú priťahované k nektáru obsahujúcemu bežné pesticídy. To by mohlo zvyšovať šancu na ich vystavenie sa vysokým úrovniam pesticídov. Predchádzajúce štúdie ukázali, že vystavenie takéhoto druhu môže mať na schopnosti včiel negatívny vplyv.

Herbicid Roundup zařazen na seznam potenciálně karcinogenních látek

http://spotrebitele.dtest.cz/clanek-4317/herbicid-roundup-zarazen-na-seznam…

Světová zdravotnická organizace (WHO) zařadila na konci března na seznam potenciálně karcinogenních látek herbicid glyfosát, prodávaný v České republice i dalších zemích jako Roundup. V současnosti se jedná o jeden z nejrozšířenějších herbicidů na světě, používá se hlavně na ochranu geneticky modifikovaných plodin. Spolu s ním byly na tentýž seznam zařazeny čtyři insekticidy.

Český diplomat hájil upalování na Ukrajině, Zaorálek zuří

http://www.novinky.cz/domaci/368097-cesky-diplomat-hajil-upalovani-na-ukrajine…

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pondělí ostře zkritizoval vládního zmocněnce pro energetickou bezpečnost Václava Bartušku za jeho výrok o upalování a zabíjení na Ukrajině jako způsobech, jak řešit ruskou intervenci. Podle Zaorálka je nepřípustné, aby se zaměstnanec ministerstva zahraničí tak cynicky vyjadřoval. Šéf diplomacie to uvedl v tiskovém prohlášení.

S ruskými motorkáři nakládejte jako s našimi neonácky, vyzývá Jan Zahradil

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/S-ruskymi-motorkari-nakladejte-jako-s…

Pro přijetí bezpečnostních opatření v souvislosti s průjezdem ruských motorkářů se vyslovil europoslanec ODS Jan Zahradil. Podle něj je jejich příjezd srovnatelný s příjezdem jiných skupin, u kterých jsou bezpečnostní opatření standardem.