Břidlicové plyny se v Českém krasu těžit nebudou

http://prazsky.denik.cz/z-regionu/bridlicove-plyny-se-v-ceskem-krasu-tezit-nebudou…

Firma Basgas odchází definitivně z České republiky. Hrozba průzkumu a případné těžby břidlicových plynů na území Berounska je zažehnána. Ministerstvo životního prostředí zastavilo správní řízení, o které požádala firma Basgas, 8. dubna letošního roku. Samotné správní řízení ale trvalo od 20. ledna 2011.

Babiš začal kopat za USA, nejspíš prý věří, že ho začnou zvát do elitních klubů. Voličsky jej to ale prý může pohřbít

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Babis-zacal-kopat-za-USA-nejspis…

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš objevil Ameriku a doufá, že si tím získá pravicového voliče. Lákadlem má být sázka na euroatlantickou zahraniční politiku. Nedávná mediálně notně propíraná cesta Babiše do Ameriky, ale i rostoucí aktivity jím financovaného Institutu dávají najevo, že Popelka, kterou zatím byla zahraniční politika pro hnutí ANO, se dostává z kouta do centra pozornosti.

Češi nevychází s penězi, druhé zaměstnání má až milión lidí

http://www.novinky.cz/domaci/367876-cesi-nevychazi-s-penezi-druhe-zamestnani-ma-az…

Že nevystačí jen s jedním platem, a proto mají ještě druhé zaměstnání, oficiálně přiznalo statistikům přes sto tisíc Čechů. Podle analytiků je však počet lidí, kteří si musí zajistit ke své oficiální mzdě či platu ještě další příjem, podstatně vyšší. Může se jednat až o jeden milión osob.

Psaní dopisů nestačí. Čeští odpůrci islámu nevylučují vstup do politiky

http://domaci.ihned.cz/c1-63922170-islam-v-ceske-republice-nechceme-politicka-strana…

Iniciativa „Islám v Česku nechceme“ nevylučuje, že založí politickou stranu. Podle jejího lídra Martina Konvičky totiž není dlouhodobě možné ovlivňovat politické dění z ulice psaním dopisů nebo cestou základního aktivismu. Řekl to dnes novinářům na ideové konferenci hnutí, které odmítá islám.

Babiš chválí Varufakise: Sympaťák, také chce evidenci tržeb

http://echo24.cz/a/wc7dM/babis-chvali-varufakise-sympatak-take-chce-evidenci-trzeb…

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) má další snímek do své sbírky selfie. Tentokrát se vyfotil se svým řeckým protějškem Janisem Varufakisem. „Sympaťák, až na těch 329mld euro dluhů. Chce zavést chorvatskou evidenci tržeb,“ okomentoval tweet Babiš. Své followery tím vyprovokoval k reakcím, zda se Česko nechystá vykročit řeckou cestou.

Vstup do školy na čip a žákovská on-line. Ministr chce děti pod dohledem

http://zpravy.idnes.cz/vstup-do-skoly-na-cip-a-sms-rodicum-dt1-/domaci.aspx?c…

Rodiče by v budoucnu měli mít možnost v podstatě on-line sledovat své potomky během školního dne. Umožní jim to čipová kartička propojená s třídní knihou i žákovskou. Novinku, která již na některých školách funguje, by ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) rád rozšířil. Vstup na čip má zvýšit bezpečnost v budovách škol.

Transpacifické partnerstvo zničí internetovú slobodu, protestujú americké skupiny podporujúce digitálne práva

http://www.hlavnespravy.sk/transpacificke-partnerstvo-znici-internetovu-slobodu…

Viac ako 2.354 webových portálov a technologických spoločností sa pripojilo k akcii, ktorá vyzvala užívateľov internetu, aby naliehali na kongresmanov, ktorí sa majú postaviť proti Transpacifickému partnerstvu. Informáciu zverejnila medzinárodná agentúra Sputnik.

V utajení se v Bruselu sepisuje smlouva o partnerství, která děsí

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/v-utajeni-se-v-bruselu-sepisuje-smlouva-o…

"V utajení před veřejnosti vzniká historická dohoda s USA, která může pohřbít sociální vymoženosti a evropské standardy na zdraví lidí a životní prostředí, jež jsou v EU ve srovnání s ostatním světem výrazně vyšší," varuje europoslankyně Kateřina Konečná.

Vliv americké ambasády v Praze na Česko je bezpečnostním ohrožením českého státu

http://petrcvalin.blog.idnes.cz/c/459502/vliv-americke-ambasady-v-praze-na-cesko-je…

Americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro se pokouší ovlivňovat politiku v České republice. Andrew Schapiro se stýká s vysokými představiteli české politiky, tuzemskými podnikateli s vazbami na USA a dalšími významnými lidmi, kteří by mohli rozšířit vliv USA na Českou republiku. Zároveň má s největší pravděpodobností přátele i na české justici.

Slovenští poslanci chtějí zakázat „kazítka”, která prý záměrně ničí spotřebiče po záruce

http://www.novinky.cz/ekonomika/367944-slovensti-poslanci-chteji-zakazat-kazitka…

Poslanci slovenské vládní strany Směr-SD chtějí zákonem zakázat, aby výrobci a prodejci instalovali do výrobků součástky, které jsou záměrně vyrobeny tak, aby zkracovaly životnost celého výrobku. Poslanci alespoň tvrdí, že takové součástky opravdu existují.