Bývalý muž PPF skupuje kliniky v regionech. Zdravotnictví láká i další byznysmeny

http://archiv.ihned.cz/c1-63911310-byvaly-muz-ppf-skupuje-kliniky-v-regionech…

Za pár let se návštěva pacienta v ordinaci může změnit k nepoznání. Zdravotnický byznys včetně ambulantní péče totiž láká přední české investory. A ti s budováním svých zdravotnických skupin chystají velké změny – konec jen s ranními ordinačními dobami nebo objednávání přes aplikaci v mobilu.

Čip, který ví vše. Chovanec křísí Langerův projekt „chytré občanky“

http://zpravy.idnes.cz/chovanec-obcansky-prukaz-cip-langr-dtq-/domaci.aspx?c=A150421…

Místo karty zdravotní pojišťovny, řidičáku a občanského průkazu by Češi v budoucnosti mohli mít jen jednu plastovou kartičku, na které by byly všechny údaje. Ministr vnitra Milan Chovanec se snaží rozhýbat nedokončený projekt takzvané elektronické občanky, který začal už za éry Ivana Langera.

Česko nabízí pomoc ve Středozemním moři. Frontexu půjčí šedesát expertů

http://zpravy.idnes.cz/cesko-nabizi-pomoc-ve-stredozemnim-mori-vysle-sedesat-expertu…

Česká republika nabízí podporu evropské agentuře Frontex. Chce vyslat zhruba šedesát expertů a poskytnout asi deset milionů korun. Premiér Bohuslav Sobotka to uvedl při příchodu na čtvrteční mimořádný summit Evropské unie věnovaný problematice nelegální imigrace do Evropy. O udělování azylu uprchlíkům by si však podle něj měla rozhodovat každá země sama.

Policie stíhá zbrojaře kvůli zakázaným nášlapným minám, může z toho být mezinárodní skandál

http://www.novinky.cz/domaci/367761-policie-stiha-zbrojare-kvuli-zakazanym-naslapnym…

Kauza kvůli údajně nelegálním minám, do níž se po explozích ve Vrběticích pustila justice a týmy obhájců i znalců, může znamenat dlouholeté věznění pro obviněné, ale také mezinárodní skandál. Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) na konci března obvinili pět lidí ze spřízněných firem – Excalibur a Real Trade Praha – z toho, že v muničním skladu ve Vrběticích skladovali 500 kusů údajně zakázaných protipěchotních min, které zbrojaři koupili od maďarské armády.

Americký velvyslanec chválil Kmoníčka jako vzor "diplomacie v těžkých časech"

http://domaci.ihned.cz/c1-63909960-americky-velvyslanec-chvalil-kmonicka-jako-vzor…

Ve čtvrtek při předávání výtěžku z diplomatického bazaru charitativním organizacím složil americký velvyslanec v Česku Andrew Schapiro hold řediteli zahraničního odboru Hradu Hynku Kmoníčkovi. Ten před časem urovnával nedávnou slovní rozepři mezi prezidentem Milošem Zemanem a Schapirem.

Frakování břidlic ohrožuje genetickou výbavu lidí

http://stophf.cz/archives/6077

Chemikálie, které narušují hormony, byly nalezeny v řece Colorado a jsou spojené s frakováním

Bývalý ukrajinský boxer Vitalij Kličko získal v Německu mírovou cenu

http://zpravy.idnes.cz/boxer-klicko-prevzal-cenu-konrada-adenauera-fzc-/zahranicni…

Kyjevský starosta a bývalý profesionální boxer Vitalij Kličko v Kolíně nad Rýnem převzal Cenu Konrada Adenauera. Tu mu tamní radnice udělila za jeho úsilí o mír a demokracii. Proti ocenění Klička demonstrovalo před radnicí několik desítek stoupenců postkomunistické strany Levice.

Ministr Stropnický: I díky spojencům máme nejmodernější vrtulníky na světě

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Stropnicky-I-diky…

Ministr obrany Martin Stropnický a řada významných hostů se včera zúčastnili slavnostního předání modernizovaných vrtulníků z dílny společnosti LOM Praha s.p. Zakázka byla hrazena z fondů americké armády. Vzdušné síly Armády ČR tak v tuto chvíli disponují nejmodernějšími stroji typu Mi-171 na světě.

Staneme se otroky. Ještě to můžeme změnit, burcoval v Praze Ficův významný muž proti alianci s USA

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Staneme-se-otroky-Jeste-to-muzeme…

Na Novotného lávce v Praze včera pořádali veřejnou debatu autoři publikace Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?, jenž varuje před riziky souvisejícími s Transatlantickým obchodním a investičním partnerstvím (TTIP). Debatu moderovala europoslankyně za KSČM a ústřední autorka publikace Kateřina Konečná. Vedle ní vystoupili také slovenský poslanec Ľuboš Blaha, levicový aktivista Jan Májíček a další.

Apple koupil obří les jako zdroj materiálu

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/367605-apple-koupil-obri-les-jako-zdroj…

Apple proinvestoval historicky miliardy dolarů, jen v minulém roce jej akvizice výrobce sluchátek Beats Electronics vyšla na 3,2 miliardy dolarů (63,4 miliardy Kč). Nyní se ale zástupci amerického počítačového gigantu rozhodli pro další neméně zajímavou investici – za blíže nespecifikovanou částku chtějí pořídit obrovský les na východě Spojených států.