Chceme odškodné za druhou světovou! dupou Poláci na Němce

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/chceme-odskodne-za-druhou-svetovou…

Německo vylučuje jednání s Polskem o odškodnění za druhou světovou válkou, jak požaduje šéf vládnoucí strany Jaroslaw Kaczyński, považovaný i bez jakékoliv ústavní funkce za klíčového hráče na polské politické scéně. O odmítavé reakci Berlína informoval list Rzeczpospolita pod snímkem trosek Varšavy, zničené nacisty během potlačování povstání, jehož vypuknutí před 73 lety si Poláci právě v úterý připomínají.

V budoucnosti asi nebude nutné, aby měl každý práci, říká expert z Cambridge

http://nazory.e15.cz/rozhovory/v-budoucnosti-asi-nebude-nutne-aby-mel-kazdy-praci…

Jeho úkolem je propočítávat šance, zda propukne pandemie, anebo zanikne civilizace kvůli využívání některých technologií. „Pracuji jako prodejce pojistek. Ptám se, co bude, když se to stane,“ říká ředitel Centra pro studium existenčních rizik univerzity v Cambridge Seán Ó hÉigeartaigh, který dlouhodobě zkoumá dopady technologických změn a umělé inteligence na lidstvo.

Kurdové drtí Islámský stát. Pomocí ruských zbraní dodávaných masivně Trumpovou administrativou

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kurdove-drti-islamsky-stat-pomoci-americych…

Americký prezident Trump do Sýrie své jednotky nepošle. Spokojuje se s tím, že proti Islámskému státu bojují syrské vládní jednotky a Kurdové. Ti mají k dispozici zbraně od Američanů. Turecký deník Sabah nyní přišel s konkrétními čísly, jaký druh výzbroje a v jakém množství Kurdové od USA dostali.

Mečiar šokuje odvážnymi rečami: V base si počkám na Fica!

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/meciar-politike.html

Samozvaný otec štátu Vladimír Mečiar (75) opäť prehovoril. Jeho meno sa tento rok často skloňovalo pre turbulentné udalosti, ktoré sa týkali rušenia sporných amnestií na trestné činy okolo únosu Michala Kováča mladšieho. Niekdajší predseda vlády sa však cíti nevinný. Na súčasných politických predstaviteľov sa tak rozhodol spustiť spŕšku poriadne kritiky!

Ve středu vše vysvětlíme, sliboval v Kyrgyzstánu Liglass. Nikdo nevystoupil, firma zveřejnila video

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ve-stredu-vse-vysvetlime-sliboval-v-kyrgyzstanu…

Novináři ve středoasijském Kyrgyzstánu netrpělivě čekali na středu, kdy měl majitel firmy Liglass Trading CZ Michael Smelík v Biškeku na tiskové konferenci vysvětlit nejasnosti kolem svého podnikání. Jenže firma žádnou schůzku s novináři nesvolala, její zástupci už od počátku týdne nekomunikují.

Val. Meziříčí zakázalo lidem kvůli suchu používat vodu z toků

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/val-mezirici-zakazalo-lidem-kvuli-suchu-pouzivat…

Valašské Meziříčí na Vsetínsku kvůli suchu dnes zakázalo lidem používat vodu z toků. Zákaz se týká Rožnovské Bečvy, Vsetínské Bečvy a Bečvy, a to včetně jejich přítoků. Zákaz platí nejen v samotném městě, ale i katastrálních územích Krásno nad Bečvou, Křivé, Brňov, Juřinka, Bynina a Hrachovec. ČTK to dnes sdělila mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová. Používání povrchové vody před týdnem zakázal i nedaleký Rožnov pod Radhoštěm.

Nejbohatším člověkem světa už není Bill Gates. Vystřídal ho zakladatel Amazonu

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cnbc-nejbohatsim-clovekem-sveta-se-stal…

Zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos se stal nejbohatším člověkem světa. Přitom na začátku letošního roku byl podle agentury Bloomberg až čtvrtým. Na čele vystřídal zakladatele softwarové společnosti Microsoft Billa Gatese.

Česká firma uspěla s revoluční nátěrovou hmotou. Může čistit vzduch, potvrdili vědci

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-firma-uspela-s-revolucni-naterovou-hmotou…

Vědci z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd potvrdili, že speciální nátěr může skutečně čistit vzduch. Česká firma tyto produkty nabízí už od roku 2009, dokážou také bránit růstu plísní a řas na fasádách domů nebo rozkládat usazenou špínu.

Verdikt soudu přiblížil možnost zákazu dieselů ve Stuttgartu

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/verdikt-soudu-priblizil-moznost-zakazu-dieselu-ve…

Možnost, že velká německá města budou zakazovat jízdu některým dieselovým autům, se dnes zase o něco přiblížila. Správní soud ve Stuttgartu se totiž přiklonil na stranu ochránců přírody, kteří požadují výrazné zpřísnění dosavadních opatření na ochranu ovzduší. Spolková země Bádensko-Württembersko se proti rozsudku v případu, který je sledován v celém Německu, zřejmě odvolá.

Bude po volbách někdo spolupracovat s Okamurou? Místopředseda hnutí ANO Brabec to nevylučuje

https://archiv.ihned.cz/c1-65828760-bude-po-volbach-nekdo-spolupracovat-s-okamurou…

Už několik průzkumů z posledních měsíců předpovídá hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) vedenému Tomiem Okamurou, že v podzimních volbách dostane přes pět procent hlasů a získá poslanecké mandáty. Agentura Kantar TNS mu v červencovém průzkumu dokonce přiznává sedm a půl procenta voličské podpory.

Brabec: Jednou z největších chyb Česka byla privatizace vodovodů. Voda je věc státu, její cenu by měl hlídat úřad jako v Izraeli

https://archiv.ihned.cz/c1-65828380-brabec-jednou-z-nejvetsich-chyb-ceska-byla…

Pozdě, avšak přece. Vláda v pondělí schválila první ucelenou koncepci, jak by měl stát bojovat se suchem. Zaměřuje se hlavně na zadržení vody v krajině včetně návratu řek k meandrům, úsporné hospodaření s vodou, zahrnující využití odpadní i dešťové vody, a půdou. "Voda je věcí veřejného zájmu, po vzoru Izraele potřebujeme, aby kvůli ní dokonce vznikl nový regulační úřad," navrhuje ministr životního prostředí Richard Brabec.

Nejbohatším mužem světa je opět Bill Gates. O první místo žebříčku se přetahuje s Bezosem

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nejbohatsim-muzem-sveta-je-opet-bill-gates-o…

Změna na čele průběžných žebříčků světových miliardářů vydržela jen pár hodin. Zakladatel Microsoftu Bill Gates opět vystřídal zakladatele internetového obchodu Jeffa Bezose, který ho ve čtvrtek na pár hodin předstihl díky rostoucí hodnotě akcií firmy Amazon. V čele žebříčku lze i v blízké budoucnosti očekávat těsné rozdíly.