Senioři v šoku, důchod jen na určitou dobu! Teď už je jasné, co bude se stoletými

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Seniori-v-soku-duchod-jen-na-urcitou…

Důchod dostanete maximálně po dobu 18 až 21 let. Pokud, stařečkové, přežijete déle, máte smůlu. Stát vám už nedá ani korunu. I tak by se dala přeložit informace, kterou i podle nejsilnějších médií republiky poslalo do světa Ministerstvo práce a sociálních věcí, přesněji řečeno jeho nová důchodová komise. Důchod na dobu určitou teď ale experti odmítají. Že jde o šum, tvrdí i místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková.

 

Jde vidět, že budou volby: ODS navrhuje snížit DPH, kterou sama dříve jako vládní strana zvýšila

http://ekonomika.idnes.cz/ods-ted-navrhuje-snizit-dph-kterou-sama-drive-zvysila-pfl-…

Ve sněmovně se blíží rozhodující hlasování, jak vysokou daň z přidané hodnoty budou lidé platit příští rok. Zatímco vláda bude hájit svůj návrh, aby byla kromě sazeb 15 a 21 procent zavedena třetí sazba 10 procent na léky, knihy a dětskou výživu, opoziční ODS oproti tomu podle předsedy klubu Zdeňka Stanjury navrhne snížení DPH na 14 a 20 procent.

USA stála obnova Afghánistánu více než 104 miliard dolarů

http://ibezhranic.cz/usa-stala-obnova-afganistanu-jiz-vice-nez-104-miliard-dolaru/

Rekonstrukce Afganistánu již stála USA více než 104 miliard dolarů. Minulý týden to ve Washingtonu uvedl generální inspektor pro obnovu Afganistánu, John Sopko. Jedná se o historicky nejvyšší částku, jakou kdy Amerika investovala do pomoci jedné zemi.

 

Velvyslanec USA na Ukrajině posílal do světa falešné fotografie

http://ibezhranic.cz/ambasador-usa-na-ukrajine-posilal-do-sveta-falesne-fotografie/

Každý válečný konflikt provází i mediální manipulace a zkreslování faktů. Jinak tomu není ani na Ukrajině. Po několika ruských reportážích a fotografiích, které se nakonec ukázaly jako nepravdivé, upozornili lidé na internetu na stejnou manipulaci, které se dopustil vyslanec Spojených států amerických Geoffrey Pyatt na svém twitterovém účtu.

Armádní generál Šedivý: Válka přinese masu islámských přistěhovalců i k nám. S ní přijdou teroristé. Ještě máme čas, ale nic jsme nepochopili

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Armadni-general-Sedivy-Valka-prinese…

Islámu nerozumíme, a proto jsme podcenili situaci, která vyústila v radikalizaci islámu v arabských zemích, říká bývalý náčelník generálního štábu české armády, někdejší velitel českého kontingentu v Bosně a Hercegovině, armádní generál Jiří Šedivý. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz varuje před nebezpečím, které nemine ani Českou republiku: imigrační vlna uprchlíků prchajících před radikálním islámem i větší pronikání islámu a terorismu. „Myslím, že dřív nebo později začne ta vlna směřovat i do České republiky, a to bude velký problém,“ obává se Jiří Šedivý.

Konzervativec Joch šokuje: Vlády mají právo separatisty postřílet. Separatista byl i Masaryk

http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/59046/konzervativec-joch-sokuje-vlady-maji…

Skotsko ani Katalánsko nemají právo na osamostatnění, říká v rozhovoru pro Reflex.cz Roman Joch, ředitel Občanského institutu a bývalý poradce premiéra Petra Nečase. Pokud nejsou porušována práva občanů, nemají podle něj lidé právo požadovat nezávislost. Lituje i rozpadu Rakouska-Uherska.

Mediální mrdničky

http://prigl.cz/brnaci/medialni-mrdnicky/

Procpat se na tu správnou stranu kamery, hlavou nebo prdelí napřed, je životní náplní každé mediální mrdky. Než se to však člověku podaří, musí projít strastiplným, ale o to dobrodružnějším larválním stádiem mrdničky.

USA a další země NATO zahájily manévry na Ukrajině

http://www.ceskenoviny.cz/svet/ukrajina/zpravy/usa-a-dalsi-zeme-nato-zahajily…

Na západě Ukrajiny začaly dnes ráno desetidenní manévry za účasti členů Severoatlantické aliance. Do cvičení nazvaného Rapid Trident 2014 se má ve Lvovské oblasti zapojit 1300 vojáků ze Spojených států, Německa, Británie, Polska a několika dalších zemí NATO a také jednotky z Ukrajiny, Ázerbájdžánu, Gruzie a Moldavska. Informovala o tom agentura DPA.

Američané prý připravovali ukrajinská jatka dvacet let. Analytik Chelemendik si všímá i zásadní změny probíhající v Moskvě

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Americane-pry-pripravovali-ukrajinska…

Rusko-slovenský spisovatel a analytik Sergej Chelemendik se opět po čase pro ParlamentníListy.cz zamyslel nad vývojem na Ukrajině a dopady na Rusko. Očekává, že příměří uzavřené na Donbasu bude pouze dočasné. Američané podle něj tato jatka připravovali dvacet let a výsledkem je neobyčejně krutá válka.

Lékaři vyslali do těla pacienta mikroskop, odhaluje rakovinu

http://zpravy.idnes.cz/virtualni-biopsie-v-ikem-0x2-/domaci.aspx?c=A140912_174003…

V IKEM začali testovat přístroj, jenž mění zažitou podobu biopsie, tedy vyšetření tkání odebraných z těla pacienta. Malý mikroskop se dostane například do trávicího traktu a přímo v něm ukáže, zda se buňky mění na rakovinné. Není už proto nutné tkáň od pacienta odebírat a posílat ji do laboratoře.