Moderní technologie proti únosům? Lokátory dětí mají rub i líc

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/286016-moderni-technologie-proti-unosum…

V Česku se každoročně ztratí tisíce dětí, některé z nich se již nevrátí. Každý případ podobný tomu z Klášterce nad Ohří vždy znovu rozpoutá vlnu obav tisíců rodičů. Hlavně ve městech už děti samotné ven prakticky nesmějí. Možností pro úzkostlivé rodiče mohou být nové technologie – například GPS lokátory či dokonce čipování dětí. I to má ale svá rizika.

USA zakázaly rodičům popravených vykoupit své syny pod hrozbou trestu

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/347622-usa-zakazaly-rodicum-popravenych…

Bílý dům zakázal rodičům Jamese Foleyho a Stevena Sotloffa před jejich popravou vyplatit výkupné Islámskému státu, který oba novináře zadržoval v Sýrii. Pokud by se o to příbuzní pokusili, hrozilo by jim trestní stíhání. Zástupce rodiny Sotloffových to řekl serveru Yahoo News.

Když chcete bombardovat jiné země, nemusíte nutně znát zeměpis

http://www.alternews.cz/kdyz-chcete-bombardovat-jine-zeme-nemusite-nutne-znat…

Před několika dny, vysoko postavený představitel bílého domů uvedl, že Saúdská Arábie a Sýrie mají společnou hranici. To bylo řečeno v souvislosti se záměrem USA bombardovat syrské území. Tyto mezery v geografických znalostech ukazují představitele USA celkem často. Nabízíme vám výběr případu, kdy američtí úředníci ukázali nedostatek znalostí.

Robert Fico: Trpíme kvůli geopolitické válce. Nesmyslné sankce nic nezměnily

http://zpravy.ihned.cz/svet-slovensko/c1-62796760-robert-fico-trpime-kvuli…

Podobně jako český premiér kritizuje nyní také slovenský premiér Robert Fico protiruské sankce. Nic prý nezměnily, jen vyvolávají tvrdá opatření ze strany Ruska. A kvůli nim Evropa trpí. Fico je rovněž proti zřízení základny NATO na Slovensku.

Evropská komise ukázala strach z demokracie, po Evropě se chystají protestní akce

http://www.slidilove.cz/content/evropska-komise-ukazala-strach-z-demokracie-po…

Ve čtvrtek 10.9. Komise bezprecedentně odmítla zaregistrovat tzv. europetici – evropskou občanskou iniciativu, která žádá zastavení poloutajeného vyjednávání a podpisu dvou kontroverzních mezinárodních smluv o obchodu a ochraně investic.  Transatlantickou obchodní a investiční úmluvu (TTIP, či také TAFTA) vyjednává Evropská unie od roku 2013  s USA a Kanadsko-evropskou obchodní úmluvu chce podepsat s Kanadou. 

Russellův tribunál vyhlásil verdikt

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_13/Russelluv-tribunal-vyhlasil-verdikt-7161/

Neformální Russellův tribunál uznal za vinné z válečných zločinů v Donbasu prezidenty Ukrajiny a USA Petra Porošenka a Baracka Obamu, a také předsedu Evropské komise José Manuela Barrosa a generálního tajemníka NATO Anderse Fogh Rasmussena. Oznámila to agentura RIA Novosti.

Sankce nás mohou postihnout mnohem hůř, než si myslíme. Poslanec Úsvitu upozorňuje na zásadní problém, kterého si nikdo nevšímá

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sankce-nas-mohou-postihnout-mnohem-hur…

Poslanec za hnutí Úsvit Milan Šarapatka odhalil vážnou trhlinu ve strategii premiéra Bohuslava Sobotky, který se snaží vyvléci Českou republiku z vybraných unijních sankcí a uchránit zisky českých exportérů. I kdyby prý čeští podnikatelé do Ruska nakonec vyváželi, banky jim peníze v důsledku jiných sankcí peníze stejně nevyplatí.

Dohoda o voľnom obchode s USA | Milí Amíci, chlórované kurčatá si nechajte

http://europskaunia.sulik.sk/dohoda-o-volnom-obchode-s-usa-utajena/

Ako možno viete, už približne rok sa pripravuje Dohoda o voľnom obchode s USA, takzvaná TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership). Dohoda je veľmi rozsiahla, komplikovaná a odhadujem, že najskôr začne …

Školy nic nenaučí, tituly jsou k ničemu. Odborník promluvil velmi nelichotivě o českém školství a obskurních univerzitách

http://www.krajskelisty.cz/praha/5729-skoly-nic-nenauci-tituly-jsou-k-nicemu…

Vysokoškolské tituly jsou už zbytečné a chození do školy často nemá vůbec cenu, řekl na radiu Impuls ředitel společnosti SCIO Ondřej Šteffl. Jednou z cest je podle něho individualizace školství.