Schwarzenberg: Nejsem mrtvola, jsem naživu a hýbu se. Válku proti Putinovi nesmíme vést na půl plynu. To je na facku, jak postupuje Evropa

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Schwarzenberg-Nejsem-mrtvola-jsem…

Bývalý český ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se ve svých sedmdesáti šesti letech ještě do důchodu nechystá. Po krátkém intermezzu po prezidentských volbách, kdy sbíral síly, ohlásil minulý týden na svém facebookovém profilu comeback. A hned začal troubit k tvrdému postupu vůči Rusku, jež je podle knížete ve válce s Evropou, a agresora, jakým je Putin, diplomatickými prostředky nezastavíme.

Petrohrad se zlobí na Prahu: Stopka partnerství je nepřátelské gesto

http://www.lidovky.cz/petrohrad-se-zlobi-na-prahu-stopka-partnerstvi-je-nepratelske…

Petrohradská radnice ve středu označila rozhodnutí pražských radních z minulého týdne pozastavit partnerství s Petrohradem a Moskvou za nepřátelské gesto. Vedení českého hlavního města tímto aktem podle primátora Tomáše Hudečka reagovalo na "agresi Ruska" vůči Ukrajině. Podle petrohradských zastupitelů Praha jediným rozhodnutím škrtla výsledky mnohaleté spolupráce.

Hra o Ukrajinu - příliš velká sázka! /infurianto-rozzuřeně/

http://fiserjaroslav.blog.idnes.cz/c/422793/Hra-o-Ukrajinu-prilis-velka-sazka…

Agresivita bojů na Ukrajině naznačuje, že v sázce je mnohem víc, než deklarovaná demokracie. Ukazuje se, že se ukrajinská armáda snaží zvítězit, ať to stojí, co to stojí. I když zvítězí, tak je nepředstavitelné, že na východním teritoriu si současná vláda získá nehynoucí vděk osvobozených mas. Výsledkem za cenu humanitární katastrofy bude silné rozvrácení státních struktur, politických stran, občanských iniciativ a skrytý či otevřený vzdor. O ekonomických ztrátách ani nemluvě. Proč je tedy nutné dotáhnout tento boj do konce? Pro zodpovězení je nutné znát, co konfliktu předcházelo. Ponechme stranou události Majdanu, které pro silnou dezinformaci všech zúčastněných nelze vysvětlit. I ty jsou totiž jen následkem mnohem širších souvislostí. Rovněž ponechme stranou vznik SSSR a vztahy s Ukrajinou, jako jedním státem svazu. Místo toho se zaměřme na počátek rozpadu SSSR, který celou situaci v regionu definoval

Ministerstvo školství zrušilo záštitu projektu o islámu (placeného americkou ambasádou)

http://www.novinky.cz/domaci/347471-ministerstvo-skolstvi-zrusilo-zastitu-projektu-o…

Ministerstvo školství odebralo svou záštitu projektu Muslimové očima českých školáků, který měl středoškolským studentům přiblížit odlišnou kulturu a vychovávat je k toleranci. Podle ministra Marcela Chládka (ČSSD) měli někteří rodiče z projektu obavy a zrušení podpory doporučili také odborníci. Projekt zatím v žádné škole nezačal. Uvedla to dnes Česká televize (ČT).

Dlužníci na pojistném křičí: Chcete podporu? Tak nejdřív pracujte pro stát!

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/chcete-podporu-tak-nejdriv-pracujte-pro-stat…

Jste více než půl roku bez práce? Vyhýbáte se pracovnímu poměru a měli byste pracovat pro stát, rozhlašuje ODS. Podle slov poslankyně Lenky Kohoutové je třeba změnit systém pobírání podpory v nezaměstnanosti, aby nedocházelo k jejímu zneužívání. Požadovanou změnou by pak mělo být opětovné zavedení institutu veřejné služby.

 

Foldyna: Jednejme o Ukrajině, to je cesta! Sankce a harašení zbraněmi vedou jen k válce

https://www.youtube.com/watch?v=7NbPy9JEUHM

Jaroslav Foldyna, poslanec za ČSSD o aktuální situaci na Ukrajině pro Ranní Plus o osmé Českého rozhlasu.

Komisařka EU zvažuje přerozdělování ilegálních uprchlíků. Půjdou i do Česka?

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/58919/komisarka-eu-zvazuje-prerozdelovani…

Státy na jižní hranici Evropské unie se potýkají s přílivem uprchlíků. U břehů Itálie se od začátku roku do konce července vylodilo 93 tisíc běženců. Přichází (lépe řečeno připlouvají) většinou z chaotické Libye. Komisařka EU Cecilia Malmströmová tak vymýšlí klíč, jak spravedlivě uprchlíky přerozdělit do jednotlivých států EU.

Další úžasný výmysl ministra pro lidská práva: Dienstbier chce pro referendum 250 tisíc podpisů a čtvrtinovou volební účast

http://www.novinky.cz/domaci/347302-dienstbier-chce-pro-referendum-250-tisic-podpisu…

Ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) v předloze ústavního zákona o referendu navrhuje, aby bylo vypsání hlasování podmíněno 250 tisíci podpisů občanů. Referendum by bylo platné v případě, že by se jej zúčastnila čtvrtina voličů.

Agent USAID: Pavel Žáček, studentský vůdce a exšéf ÚSTRu, pomáhá v Kyjevě

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pavel-Zacek-studentsky-vudce-a-exsef…

Válka je vždy cynická. Nezapomeňme ale, že první mrtví padli na Majdanu v Kyjevě. Přikláním se k variantě přímé ruské agrese. Tak mluví úplně první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavel Žáček, který nyní na Ukrajině dlouhou dobu pobývá. Jak sdělil ParlamentnímListům.cz, bude kvůli Ukrajině zvažovat společnou akci bývalých studentských vůdců ze sametové revoluce.

Oděsa: vyšetřování skončeno, zapomeňte

http://kondakov.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=425740&bk=57556

Byl to jeden z těch vzácných dnů, které dělí dějiny na "do" a "poté". Někdy byla Oděsa veselým volným městem, plným humoru, veselí, talenty a optimizmu. Svoboda a volnost Oděsy patřily na vlajku portového města. Oděsa byla… "perlička u moře", tak se v jedné populární písničce zpívalo. 2. května 2014 stala se Oděsa jiným městem.

Více než třetina zásob břidlicového plynu je na suchých místech. Zpomalí to rozvoj těžby

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-62731290-vice-nez-tretina-zasob…

Americký Institut pro světové zdroje vydal studii, podle které je téměř 40 % světových ložisek břidlicového plynu na místech s nedostatkem vody. Absence potřebného množství vody k těžbě může vést ke zpomalení vývoje získávání plynu.