Okamura se spojil se stranou, která chce svoji spolkovou zemi Morava

http://forum24.cz/okamura-se-spojil-se-stranou-ktera-chce-svoji-spolkovou-zemi…

Předvolební napětí přináší nejrůznější zajímavé situace. Tak například spojení SPD Tomia Okamury s politickou stranou Moravané. Ti mají dva cíle. Chtějí změnit uspořádání České republiky na spolkovou zemi, přičemž nejdůležitější je, aby Morava byla jednou ze spolkových zemí. Druhým cílem Moravanů je uznání nové národnosti – moravské samozřejmě.

Finanční úřady zvyšují zdanění pozemků, které zlepšují retenční schopnost krajiny

http://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/financni-urady-zvysuji-zdaneni-pozemku-ktere…

O tom, jak moc jsou státní úředníci odtrženi ve svých kancelářích od skutečné reality, už byly napsány stovky článků a další stovky jistě ještě napsány budou. Neschopnost dohlédnout důsledků úřednických rozhodnutí se přitom bohužel hodně týká života na venkově nebo podnikání na půdě. To je totiž úplně jiný svět, než stohy analýz, čísel, evidenčních kolonek a fakticky virtuální svět, ve kterém se státní úředníci pohybují.

Česko představuje stále "druhý svět", za Západem zaostává

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cesko-predstavuje-stale-druhy-svet-za-zapadem…

Česko i po 27 letech od změny režimu zaostává za západními státy a propast se mu nedaří zmenšit. Tempo ekonomického růstu nestačí na to, aby se ČR úrovni vyspělých zemí přiblížila. Vyplývá to z výroční zprávy mezinárodní sítě Social Watch o situaci a udržitelném rozvoji v ČR za loňský rok. Dokument dnes v Praze představili jeho autoři.

Západ podľa moldavského prezidenta podporuje korupciu v jeho štáte

http://narodnenoviny.sk/zapad-podla-moldavskeho-prezidenta-podporuje-korupciu-v-jeho…

Západné štáty podporujú vládu v Moldavsku finančne a geopoliticky, napriek jej korupčným praktikám, aby tak zabránili Rusku získať v štáte vplyv. Uviedol to 12. júla moldavský prezident Igor Dodon s tým, že podpora proeurópskej politiky u Moldavčanov v klesá.

Saúdové v Indonésii provozují pod akademickou rouškou líheň radikálů

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/443585-saudove-v-indonesii-provozuji-pod…

Saúdskoarabská královská rodina v Indonésii založila a financuje univerzitu, jež chrlí do světa radikální islamisty, tvrdí stanice Voice of America (VOA). Součástí doktríny, kterou studentům Institut pro studium arabistiky a islámu v Jakartě vštěpuje, je podle ní například popravování homosexuálů, kamenování cizoložníků nebo sekání rukou zlodějům.

Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku. Hlídka ji spoutala a odvezla na stanici

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dcera-zastavene-ridicky-odmitla-ukazat-obcanku…

Rutinní silniční kontrola v Brně skončila zadržením její dcery a následným odvozem v poutech na policejní stanici. Advokátka Pavla Hrtoňová je přitom přesvědčena, že úplně bezdůvodně. Policejní hlídka podle ní nepostupovala podle zákona, jeden z policistů se podle ženy dokonce choval agresivně. Policie se brání, že postup hlídky byl v souladu se zákonem. Odborník radí, aby si lidé i policisté v podobných případech pořizovali videozáznam.

Kdo hackuje Julia Šumana? Muž, který komunikuje s Přibilem i s ANO

http://neovlivni.cz/kdo-hackuje-julia-sumana-ucet-proti-babisovi-napada-muz-ktery…

Už podruhé proběhlo nepřátelské převzetí twitterového účtu, na němž anonymní skupina skrytá za jméno důstojníka StB Julia Šumana zveřejňuje diskreditační informace o Andreji Babišovi a nahrávky jeho vlastních rozhovorů. I tentokrát účet hacknul muž, který je podle zjištění Neovlivní.cz v kontaktu s bývalým Babišovým novinářem Markem Přibilem, ale také s lidmi z hnutí ANO.

Na atol Bikini před lety pršely jaderné bomby, příroda se přizpůsobila

http://zpravy.idnes.cz/atol-bikini-jaderne-testy-priroda-dlb-/zahranicni.aspx?c…

Atol Bikini byl kdysi tropickým rájem. Před sedmdesáti lety však posloužil při testování amerického jaderného arzenálu. Nyní se na něj po mnoha letech vydali vědci. Překvapilo je, v jak dobrém stavu je místní fauna a flora. Atol byl přitom před lety prohlášen za takzvanou nukleární pustinu.

Pád Islámského státu může rozdmýchat dávné nepřátelství. Irák a Sýrie hledají nové uspořádání státu

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/islamsky-stat-ustupuje-siite-a-sunnite-ted…

Konec války v Iráku a Sýrii se blíží. Zatímco islamisté ztrácejí další a další území, na dobytém teritoriu hrozí chaos a nové sektářské boje. Jednotlivá etnika a náboženské skupiny chtějí urvat každá pro sebe co nejvíce. Iráčtí Kurdové organizují v září referendum o nezávislosti. Jejich syrští soukmenovci usilují o vlastní autonomní území s názvem Rojava.

Spolupráce s Babišem? Toxická záležitost, píší na Slovensku

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/spoluprace-s-babisem-toxicka-zalezitost-pisi-na…

Demokratické strany v České republice to po nadcházejících volbách nebudou mít jednoduché. Vybírat budou ze dvou možností, a to vzdát se svého programu a vytvořit koalici proti hnutí ANO Andreje Babiše, nebo s ním spolupracovat. Napsal to ve čtvrtek slovenský deník Sme. Hnutí ANO, dále KSČM, jakož i hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury zařadil mezi strany, které své partnery stáhnou ke dnu bez ohledu na úspěch případné koalice.