Chovanec: Policejní prezident musí rychle vysvětlit zásah na FAMU a výslechy Zemanových odpůrců

http://domaci.ihned.cz/c1-65234870-chovanec-policejni-prezident-musi-rychle…

Mimořádně silná slova o možné policejní zvůli volí ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), když komentuje dva sporné případy z poslední doby: návštěvu dvou policistů v civilu na pražské filmové fakultě, kteří v době návštěvy čínského prezidenta zkoumali, proč škola vyvěsila tibetské vlajky, a vyslýchání lidí, kteří v Karlovarském kraji při návštěvě prezidenta nesli protizemanovské transparenty.

Glopolis: V daňových rájích zmizí z Česka ročně až 57 miliard

http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/glopolis-v-danovych-rajich-zmizi-z-ceska-rocne…

Česká republika může přicházet ročně až o 57 miliard korun na daních, které mizí v daňových rájích. Tvrdí to analytické centrum Glopolis, podle kterého se ztráty celé Evropské unie kvůli přesunům zisků do daňových rájů odhadují na 190 miliard eur (v přepočtu 5,13 bilionu korun) ročně. Glopolis se spolu s dalšími evropskými partnery snaží přimět politiky ke změně legislativy tak, aby firmy musely zveřejňovat své zisky zvlášť za každou zemi, kde jsou ekonomicky aktivní.

Ocenil Babišův Agrofert, teď dělá pod ANO ve státních službách

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ocenil-babisuv-agrofert-ted-dela-pod-ano-ve…

Agrofert Andreje Babiše se stal první zahraniční firmou, které norská nadace Det Norske Veritas (DNV) udělila prestižní protikorupční certifikát. Jejím ředitelem pro ČR byl tenkrát Tomáš Urban, který nyní získal významný post ve státní správě, a to v oboru, které řídí Babišovo ANO - pracuje ve vedení České inspekce životního prostředí.

Zaorálek: Chceme s Izraelem prohloubit hospodářskou spolupráci

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/zaoralek-chceme-s-izraelem-prohloubit…

Česká republika má zájem o prohloubení hospodářské spolupráce s Izraelem, zájem má například o železniční zakázky v Izraeli, nákup radaru či školení českých lékařů. Na dnešním setkání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem to prohlásil český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Zároveň řekl, že součástí jeho návštěvy je i příprava společného zasedání izraelské a české vlády, které by se mělo uskutečnit letos v květnu v Praze.

V libanonské kauze byly jen dílčí nedostatky, tvrdí Stropnický

http://zpravy.idnes.cz/rozvedka-v-libanonske-kauze-zasadne-nechybovala-rekl…

V kauze unesených Čechů v Libanonu Vojenské zpravodajství podle analýzy ministerstva obrany zásadně nechybovalo. Ministr Martin Stropnický v pondělí v prohlášení uvedl, že analýza ukázala pouze dílčí nedostatky, které budou napraveny.

Stropnický: Musíme spolupracovat s naším úhlavním soupeřem

http://www.novinky.cz/domaci/399346-stropnicky-musime-spolupracovat-s-nasim-uhlavnim…

Hnutí ANO se vzhledem k blížícím se volbám dostalo do situace, kdy je nuceno spolupracovat s úhlavním soupeřem, tedy ČSSD. Zahraniční politika české vlády přesto funguje a nenarušuje ji ani jednání prezidenta Zemana, který akcentuje ekonomicky-konkurenční boj s našimi euroatlantickými partnery. V ČT to prohlásil ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Němci spočítali své džihádisty, nebezpečný je jeden muslim z 10 tisí

http://zpravy.idnes.cz/kolik-je-v-nemecku-nebezpecnych-islamistu-fid-/zahranicni…

Německé úřady sledují napříč republikou 447 islámských radikálů, u nichž panuje důvodná obava ze spáchání závažného zločinu. Více než třetina z nich žije v Severním Porýní - Vestfálsku, kromě dvou spolkových zemí však radikálové působí všude. Část radikálů už odjela do Sýrie, aby se přidala k teroristům.

Kurdové otevřeli pražskou kancelář. Češi pro nás mají pochopení, řekli

http://zpravy.idnes.cz/syrsti-kurdove-otevreli-svou-pobocku-v-cesku-foa-/domaci.aspx…

Zástupci Kurdů ze syrského regionu Rojava otevřeli v Praze svou kontaktní kancelář. Hodlají jejím provozováním usnadnit šíření informací o své domovině, kde svádějí boje s Islámským státem. Pro českou diplomacii ale formálně partnery být nemohou.

Čínská klinika v Hradci je průšvih, zlobí se komora lékařů a stěžuje si úředníkům i policii

http://domaci.ihned.cz/c1-65231970-cinska-klinika-v-hradci-je-prusvih-zlobi-se…

Vedení České lékařské komory (ČLK) stupňuje tlak proti čínským doktorům, kteří pracují ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Prezident ČLK Milan Kubek se obrátil na policii i státní úředníky, aby prověřili, zda jeden z čínských lékařů, Wang Po, nepracuje pro Centrum tradiční čínské medicíny v rozporu se zákonem. Zatím ale Kubek neuspěl.

Mobilní operátoři loni předali policii přes 219 tisíc údajů

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/399338-mobilni-operatori-loni-predali…

Počet případů, kdy mobilní operátoři předali údaje k telefonním číslům svých klientů policii nebo státnímu zástupci, se loni mírně zvýšil o dvě procenta na 219 070. Firmy data neposkytly v 2826 případech, což je pokles o sedm procent. Šlo o provozní nebo lokalizační údaje, nikoliv o informace o obsahu komunikace, tedy například odposlechy. Oznámil to Český telekomunikační úřad.

Zeman je zdráv, může znovu kandidovat, říkají jeho lékaři

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zdravotnictvi/zeman-je-zdrav-muze-znovu…

Prezidenti? Slušnější a skromnější než řada jiných pacientů, říká Martin Holcát z Fakultní nemocnice v Motole v Praze, který vede lékařské konzilium prezidenta Miloše Zemana a pečoval i o jeho předchůdce Václava Klause a Václava Havla.

Zeman pro PL: Čínské firmy se mohou přihlásit do tendru na dostavbu Temelína

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-pro-PL-Cinske-firmy-se-mohou…

Čínské firmy by se mohly podílet na dostavbě jaderné elektrárny Temelín. Do tendru se může přihlásit kdokoliv, uvedl pro ParlamentníListy.cz prezident Miloš Zeman. Ten se již dříve vyslovil, že čím více uchazečů v tendru, tím lépe.

Finanční krize srazila sociální demokracii v Evropě na historická minima

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/financni-krize-srazila-socialni-demokracii…

Čeští sociální demokraté měli vlastně štěstí, že při vypuknutí finanční krize nebyli u moci. Mohli by totiž následovat osud svých kolegů z řeckého levého středu. Preference strany PASOK se dříve soustavně držely kolem 45 procent. Kvůli krizi ovšem byla nucena provádět nepopulární opatření a při posledních volbách dostala jen čtyři procenta hlasů. Podobný osud v pomalejším tempu může zastihnout i ostatní strany evropského levého středu, varují politologové citovaní týdeníkem Economist.