Sobotka oponuje Zemanovi: "Nezávislou zemí jsme se stali už v roce 1989. Nejsme a nebyli jsme pod tlakem USA a EU"

http://domaci.ihned.cz/c1-65231380-sobotka-oponuje-zemanovi-nezavislou-zemi-jsme-se…

Premiér Bohuslav Sobotka se znovu otevřeně staví proti názoru prezidenta Miloše Zemana, tentokrát v otázce údajného podléhání tlaku Evropské unie a USA, jak to v rozhovoru pro čínskou televizi minulý týden prezentoval Zeman. Doplnil to dokonce vyjádřením, že teď už jsme nezávislou zemí a navazujeme přátelství s Čínou.

Spravedlnost neexistuje, porušoval jsem zákon, přiznal bývalý šéf Mossadu

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/399225-spravedlnost…

Bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad Efraim Halevy přiznal, že byl při své práci nucen porušovat zákon. V rozhovoru s židovskými vysokoškolskými studenty v Londýně také poznamenal, že nevěří v absolutní spravedlnost. Halevy přitom studoval práva a údajně absolvoval s vyznamenáním.

Británie kvůli podlézání Číně odsoudila k likvidaci celý evropský ocelářský průmysl

http://blisty.cz/art/81774.html#sthash.DRl0UmOC.dpuf

"Mimořádně přátelský" vztah Británie k Číně hrozí naprostou likvidací britského ocelářského průmyslu, který je základem výrobních sektorů Británie, varuje deník Daily Telegraph. Týká se to i celé Evropské unie, jejíž ocelárny jsou před zavřením. Bude to mít nedozírné následky na celou síť evropských dodavatelských řetězců.

Premiér Sobotka se v USA přihlásil k transatlantické vazbě

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/premier-sobotka-se-v-usa-prihlasil-k…

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se ve Spojených státech přihlásil k prohlubování transatlantické vazby, navzdory hlasům, které ji zpochybňují. Považovat spojenectví za samozřejmé má Sobotka za krátkozraké a nebezpečné. Řekl to v projevu v ústavu pro mezinárodní vztahy Brookings Institution ve Washingtonu. O přílišném podléhání bývalé vlády Petra Nečase (ODS) americkému tlaku nedávno mluvil prezident Miloš Zeman.

Fondy JTFG a čínské Ping An Bank budou investovat až 135 miliard

http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/fondy-jtfg-a-cinske-ping-an-bank…

J&T Finance Group SE (JTFG) podepsala dohodu s čínskou bankou Ping An Bank Company, na jejímž základě vzniknou v Česku nové investiční fondy. Ty budou investovat až pět miliard eur (135 miliard korun). Dohoda byla podepsaná při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku. Současně podepsala JTFG partnerství s čínskou společností CEFC China Energy Company, jež v ní získá poloviční podíl.

Dohoda TTIP: Otevře českým malým a středním podnikům trh v USA. Svatošová nesouhlasí

http://www.rozhlas.cz/plus/dnesniplus/_zprava/dohoda-ttip-otevre-ceskym-malym-a…

Proti rozsáhlé smlouvě o obchodu a investicích mezi Spojenými státy a Evropskou unií, nazvané Transatlantické obchodní a investiční partnerství, sílí vlna odporu. Oběma stranám má podle zastánců tzv. TTIP přinést ekonomické výhody, odstranit překážky na trhu, ale podle kritiků má zcela přenastavit pravidla a zákony, které se týkají každodenního života.

Agentura AP spolupracovala s Hitlerovou Třetí říší, tvrdí německá historička

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/399001-agentura-ap-spolupracovala-s…

Americká tisková agentura Associated Press ve 30. letech minulého století navázala spolupráci s nacistickým režimem a postupně se stala jediným - dnes by se řeklo západním - médiem, které mělo v Hitlerově Německu až do roku 1941 své zastoupení. V článku, publikovaném v odborném magazínu Zeithistorische Forschungen, na to upozornila historička Harriet Scharnbergová.

Mezi kandidáty na medaili Za zásluhy je i Václav Klaus. Návrh přišel z řad veřejnosti

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zpravy/_zprava/mezi-kandidaty-na-medaili-za…

Mezi vyznamenanými by 28. října mohl být i bývalý prezident Václav Klaus. Jednotlivé návrhy lidí dnes projednal sněmovní podvýbor pro státní vyznamenání. Podle navrhovatele z řad veřejnosti by měl Klaus získat medaili Za zásluhy za "bezproblémové stabilizování poměrů nově vzniklé České republiky".

488 miliard za rok do ciziny. Německo doženeme za 100 let, pokud vůbec, sdělila docentka Švihlíková a odsoudila, kam se dostalo naše hospodářství

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/488-miliard-za-rok-do-ciziny-Nemecko…

Pokud by růst životní úrovně pokračoval stejným tempem jako doposud, k Německu se přiblížíme za sto let anebo nikdy. Zahraničí nás vysává, ročně odcházelo z Česka okolo 500 miliard korun zisků a naše mzdy patří v Evropské unii vůbec k těm nejnižším. Až tak tvrdá kritika českého hospodářství zazněla z úst ekonomky Ilony Švihlíkové při prezentaci její nové publikace v ostravském Knihcentru. Zmíněné dílo s názvem „Jak jsme se stali kolonií“ mapuje vývoj české ekonomiky od takzvané transformace v 90. letech minulého století až po současnost.

Britský ocelářský průmysl dospěl díky Číně do stádia naprosté likvidace

http://blisty.cz/art/81734.html#sthash.UYLhTE4U.dpuf

Indická firma Tata Steel oznámila v úterý, že odmítla plán na záchranu ocelárny ve welšském městě Port Talbot a rozhodla se podnik, který zaměstnává asi 4 000 osob, a je pozůstatkem kdysi obřího britského ocelářského podniku, prodat do zahraničí. Ohrozí to zaměstnání všech 15 000 pracovníků zbytků britského ocelářského průmyslu.