Lidé udělali z umělé inteligence Microsoftu nacistu. Firma se omlouvá

http://technet.idnes.cz/twiter-chatbot-tay-microsoft-djv-/sw_internet.aspx?c=A160326…

Společnost Microsoft vyzkoušela svou novou umělou inteligenci v podobě chatovacího robota. Toho na sociální síť Twitter vypustila se záměrem lépe porozumět lidské konverzaci. Za několik desítek hodin však musela tento experiment ukončit, protože se robot začal chovat neurvale.

Poslanci mají vlastní novou kapli v areálu Sněmovny pro nerušené rozjímání

http://www.novinky.cz/domaci/398841-poslanci-maji-vlastni-novou-kapli-v-arealu…

Poslancům se v úterý otevřela nová sněmovní kaple ve Šternberském paláci podle návrhu architekta Josefa Pleskota. Vznikla z bývalé šatny naproti prostorám takzvané konírny, v nichž se scházejí poslanci zdravotnického a sociálního výboru. Modlitebna má sloužit všem, poslanci v ní mohou nerušeně rozjímat.

Pravda o DPH: Treba ju zrušiť! Je proti občanom a slúži iba mafiánom a politickým výpalníkom

https://www.ginn.press/news/zrusenie-dph

Daň navrhujeme nahradiť spotrebnou daňou vo výške 5 - 7% a budú ju platiť výlučne koncoví spotrebitelia. Ceny budú nižšie - príjem štátu vyšší, pseudomilionárov ubudne.

Dieselgate v domácnosti: přístroje spotřebují více energie, než tvrdí štítky

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/dieselgate-v-domacnosti-pristroje…

Deset miliard eur. Tolik zaplatí každý rok Evropané za elektřinu, kterou jejich domácí přístroje spotřebují navíc oproti hodnotě uváděné na energetických štítcích. Od oficiálních údajů se podle spotřebitelských sdružení odchyluje každý pátý spotřebič v evropských domácnostech.

Nemocnicím chybí lékaři klíčových oborů! varuje komora

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zdravotnictvi/nemocnicim-chybi-lekari-klicovych…

Menší nemocnice musejí kvůli nedostatku lékařů omezovat provoz nebo i zavírat klíčová oddělení, varuje Česká lékařská komora (ČLK). Lékaři chybějí hlavně v oboru vnitřního lékařství, chirurgie a gynekologie a porodnictví. Podrobná data zveřejní ČLK na tiskové konferenci, kam přijdou její varování potvrdit přední představitelé těchto tří medicínských oborů.

Úsvit nezískal povolení k přejmenování na Úsvit s Blokem proti islámu

http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/usvit-neziskal-povoleni-k-prejmenovani-na-usvit…

Ministerstvo vnitra nepovolilo straně Úsvit - Národní koalice přejmenování na Úsvit s Blokem proti islámu. Nový název v kombinaci s programovými tezemi by prý podle ministerstva mohl vzbuzovat přesvědčení, že cíle strany směřují k popírání rovných práv a svobod občanů vyznávajících islám. Úsvit se bude proti rozhodnutí bránit soudně.

Zakažte islám a předčasné volby ať jsou hned, žádají Úsvit a Konvička

http://zpravy.idnes.cz/zakazte-islam-a-predcasne-volby-at-jsou-hned-zadaji-usvit-a…

Úsvit s Blokem proti islámu požaduje předčasné volby v co nejkratším termínu, oznámil lídr Bloku proti islámu Martin Konvička. Opoziční Úsvit je proto připraven podpořit okamžité rozpuštění Sněmovny. Nesouvisí to se situací v koalici, ale s terorem v Bruselu a s tím, že byla uzavřena dohoda EU s Tureckem o nelegální migraci.

Snahy omezit podnikání ministrů mohou vést ke konci koalice, varuje ANO. Strana kritizuje návrh poslance ČSSD

http://domaci.ihned.cz/c1-65217530-snahy-omezit-podnikani-ministru-mohou-vest-ke…

Hnutí ANO se nemíní smířit s návrhem sociální demokracie, která chce podle nich omezit podnikání šéfa hnutí a ministra financí Andreje Babiše. Špičky ANO po více než dvouhodinovém večerním jednání prohlásily, že návrh poslance Jana Chvojky (ČSSD) omezit v novele zákona o střetu zájmů podnikání ministrů porušuje koaliční smlouvu.

Protikorupční aktivisté jdou od Babiše

http://www.novinky.cz/domaci/398293-protikorupcni-aktiviste-jdou-od-babise.html

Nejen Čapí hnízdo, vysvětlete i další kauzy spojené s vaším podnikáním, vyzvaly v pondělí v dopisu protikorupční organizace vicepremiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Od ministra financí se odvrátili i členové správní rady Nadačního fondu proti korupci – majitel pivovaru Stanislav Bernard, majitel Student Agency Radim Jančura nebo bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák. Babišovy aktivity zkritizoval také ředitel Transparency International (TI) David Ondráčka.

Rozdíl mezi nejbohatšími a nejchudšími Němci je propastný, ukázala studie

http://www.novinky.cz/zahranicni/398281-rozdil-mezi-nejbohatsimi-a-nejchudsimi-nemci…

Rozdíl mezi nejbohatší a nejchudší vrstvou obyvatel Německa je obrovský. Polovina jejich obyvatel má velmi malý nebo skoro žádný majetek, ale deset procent Němců vlastní téměř 60 procent bohatství své země. Vyplývá to ze studie, kterou v pondělí zveřejnila německá centrální banka.