Simpsonovi v roce 2000: Donald Trump prezidentem

http://blisty.cz/art/81615.html

Seriál Simpsonovi je velmi bohatým studijním zdrojem pro pochopení života současné společnosti. Zlozvyky, stereotypy a společenské deviace, amplifikované humornou formou s cílem učinit je hmatatelné, odhalit je..

Do kauzy Čapí hnízdo vstupuje exnáměstek Babiše. Prozradil, o čem se vůbec nemluví

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Do-kauzy-Capi-hnizdo-vstupuje…

Bývalý náměstek Andreje Babiše Lukáš Wagenknecht se zamyslel nad tím, jak to je s firmou Čapí hnízdo Andreje Babiše (ANO). Nepovažuje za důležité to, o čem se spekuluje v médiích – kdo je asi anonymním vlastníkem akcií, kterého Babiš odhalí ve sněmovně. Podstatné je podle Wagenknechta zcela něco jiného.

Protikorupční iniciativy žádají Babiše o objasnění jeho aktivit

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/protikorupcni-iniciativy-zadaji-babise-o-objasneni…

Protikorupční organizace vyzvaly vicepremiéra, předsedu ANO a majitele Agrofertu Andreje Babiše, aby v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo objasnil také další aktivity, které při vstupu do politiky slíbil potírat. Uvedli to dnes v otevřeném dopise, jehož text poskytly ČTK. Chtěly by vyjasnit mimo jiné privatizaci Unipetrolu, nesrovnalosti ve financování volební kampaně hnutí ANO nebo okolnosti dotace pro slovenský podnik Duslo Šala, který patří pod Agrofert.

Hlídací pes: Akcie farmy Čapí hnízdo drželi Babišovi právníci

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/hlidaci-pes-akcie-farmy-capi-hnizdo-drzeli-babisovi…

U strategických rozhodnutí při čerpání sporné padesátimilionové evropské dotace pro Farmu Čapí hnízdo stál "dvorní právník" vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) Václav Knotek, uvedl dnes server HlídacíPes.org. Anonymní akcie farmy údajně držel společně s Gabrielou Knapovou, která podle serveru rovněž pracuje v právním oddělení Babišova holdingu Agrofert.

Babišův střet zájmů u Čapího hnízda se měl řešit dřív, lituje německá europoslankyně

http://www.novinky.cz/domaci/398206-babisuv-stret-zajmu-u-capiho-hnizda-se-mel-resit…

Střet zájmů ministra financí Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo se měl řešit dříve, míní šéfka výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu Ingeborg Grässleová. Považuje za nepřípustné, aby členové vlády měli prospěch z fondů a mohli ovlivnit způsob jejich přidělování a využívání.

Deset Pandurů není bojeschopných, dalších třicet je poškozených, říká náčelník generálního štábu. Problémy jsou i s tanky

http://domaci.ihned.cz/c1-65215730-deset-pandur-neni-schopnych-boje-tricet-jich-je…

Z obrněných transportérů Pandur, kterých má česká armáda 107, má 30 vozidel různé typy závad. Deset pandurů není schopných boje. V pořadu Otázky Václava Moravce to v neděli uvedl náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář. Armáda podle něj obdržela minulý týden asi 1800 součástek na pandury.

Odměna pro ředitele VZP je opět vyšší. Přijde si na 1,2 milionu

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/odmena-pro-reditele-vzp-je-opet-vyssi-prijde-si-na…

Správní rada největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP schválila řediteli Zdeňku Kabátkovi rekordní odměnu. Šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny dostane zhruba 1,2 milionu korun (okolo 800 tisíc čistého). Odměnu Kabátkovi potvrdila naprostá většina ze třicetičlenné správní rady. Zdrželi se někteří zástupci za hnutí ANO, politici z KSČM byli proti. V loňském roce dostal ředitel odměnu o několik desítek tisíc korun nižší.

Omezí se MHD a zavřou některé památky. Prezidenta Číny ochrání stovky policistů

http://domaci.ihned.cz/c1-65216740-omezi-se-mhd-a-zavrou-nektere-pamatky-prezidenta…

Na Velikonoční pondělí přiletí do Česka na pozvání Miloše Zemana prezident Čínské lidové republiky Si Ťin-pching. S jeho návštěvou se ovšem pojí řada mimořádných bezpečnostních opatření, která zasáhnou převážně Pražany. Manévry ale budou menší než při návštěvě amerického prezidenta před sedmi lety.

Za neoprávněný vstup do lesa pokuta 30 tisíc, diktuje Jurečka

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/za-neopravneny-vstup-do-lesa-pokuta-30-tisic…

Lidé prý nerespektují zákazy vstupu do lesa. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) se proto rozhodl konat. Pokuty podle jeho návrhu vzrostou až na trojnásobek. Přísnější je však i na myslivce. Budou muset lovit víc divočáků a sbírat jejich ocásky.

Tak velkou krizi si ve výrobě vepřového nepamatuji, říká Jurečka

http://zpravy.e15.cz/byznys/zemedelstvi/tak-velkou-krizi-si-ve-vyrobe-veproveho…

Ministerstvo zemědělství začalo diskutovat o další mimořádné podpoře pro producenty vepřového masa a mléka, mohli by z českého rozpočtu získat až 15 tisíc eur, tedy přibližně 407 tisíc korun, na farmu. Počet podniků, které by na podporu dosáhly, ale ještě není známý. Tak velkou krizi u vepřového nepamatuji, řekl na dnešním Žofínském fóru ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). V loňském roce poklesla česká produkce vepřového o 3,5 procenta. Může za to hlavně levný dovoz.