Manželka kancléře Mynáře se vrací na obrazovku. Bude moderovat zprávy na TV Barrandov

http://www.lidovky.cz/manzelka-kanclere-mynare-se-vraci-na-obrazovku-bude-moderovat…

TV Barrandov patří do mediálního impéria čínské CEFC

Alexandra Mynářová, manželka šéfa prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře, začne příští týden na TV Barrandov uvádět hlavní zpravodajskou relaci. Poprvé bude Hlavní zprávy moderovat ve středu 23. března společně s Petrem Převrátilem, informoval ve čtvrtek server Mediář.

Pražský program pro čínského prezidenta: setkání se sportovci i návštěva kláštera

http://www.lidovky.cz/prazsky-program-pro-cinskeho-prezidenta-setkani-se-sportovci-i…

Čínský prezident Si Ťin-pching by se měl při návštěvě Česka setkat nejen s prezidentem Milošem Zemanem, ale také s premiérem Bohuslavem Sobotkou, předsedy obou komor Parlamentu a pražskou primátorkou. V zatím nepotvrzeném programu je rovněž účast na diskusním ekonomickém fóru na Žofíně nebo setkání se sportovci. Vyplývá to z webových stránek Pražského hradu určených pro akreditace novinářů.

Rothschildové jdou proti proudu, chtějí vydělat na krizi v Rusku

http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/rothschildove-jdou-proti-proudu…

Finanční poradenská společnost Rothschild Group zvažuje v letošním roce najímání dalších zaměstnanců pro své operace v Rusku. Jde tak proti trendu velkých západních finančních poradenských firem, které v Rusku naopak své operace omezují. Skupina očekává, že může v Rusku vydělávat i v době, kdy se ruská ekonomika potýká s potížemi. Řekl to agentuře Reuters ředitel operací v Rusku a Společenství nezávislých států Giovanni Salvetti.

Google: potřebujeme jednotná pravidla pro auta bez řidiče

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/google-potrebujeme-jednotna…

K federální regulaci automaticky řízených vozidel vyzvala společnost Google zákonodárce na včerejším zasedání obchodní komise amerického senátu. Reaguje tak na skutečnost, že v jednotlivých státech USA jsou navržena nebo již v platnosti mnohdy rozdílná pravidla, což podle Googlu může zpomalit vývoj celého odvětví.

Odstupující exekutor Vrána měl vyvést milióny od dlužníků

http://www.novinky.cz/domaci/397838-odstupujici-exekutor-vrana-mel-vyvest-miliony-od…

Odstupující exekutor Tomáš Vrána měl v úterý kamsi na Slovensko vyvést 3,4 miliónu korun, které na depozitní účet Exekutorského úřadu Přerov zaplatili dlužníci. Oznámilo to vedení Exekutorského úřadu Přerov v tiskovém prohlášení. Vránu se zatím nepodařilo kontaktovat. O případu je již informováno ministerstvo spravedlnosti, které exekutory dozoruje.

Babiš pozval Zemana na Čapí hnízdo, prezident to přijal

http://www.novinky.cz/domaci/397860-babis-pozval-zemana-na-capi-hnizdo-prezident-to…

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) ve středu pozval prezidenta Miloše Zemana na návštěvu Čapího hnízda. Hlava státu nabídku přijala. Spolu se Zemanem by v dubnu na farmu měly zavítat i děti z Klokánků, které provozuje Fond ohrožených dětí. Novinářům to v pondělí po jednání se Zemanem řekl Babiš, následně to potvrdil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Babiš po setkání rovněž přiznal, že prezident mu vytkl vyjádření o dřívějších volbách.

Babiš omezí svobodu internetu, obávají se sdružení i operátoři

http://www.tyden.cz/rubriky/media/internet/babis-omezi-svobodu-internetu-obavaji-se…

Ministerstvo financí omezí svobodné podnikání, ale i provoz na internetu a bude moci libovolně blokovat jednotlivé stránky. Důvodem je návrh zákona o hazardních hrách. Poslanci ve středu propásli možnost, jak tomu zabránit. Tvrdí to firmy a telefonní operátoři, které jsou členy Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR).

Aktivistka spílá české policii v Makedonii: Strkali nás a verbálně napadali

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/aktivistka-spila-ceske-policii-v…

Rakouská aktivistka Fanny Müllerová-Uriová si stěžuje na chování českých policistů během pondělního zásahu proti běžencům na makedonsko-řecké hranici. Makedonským kolegům pomáhá se zvládáním proudu běženců už od února 27 českých policistů, dále v této balkánské zemi působí i Chorvati, Slováci či Rakušané.

Čínská CEFC zřejmě jedná o možnosti vstupu do investiční skupiny Penta

http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaciekonomika/_zprava/cinska-cefc-zrejme-jedna-o…

Čínská společnost CEFC, která loni proinvestovala v Česku zhruba deset miliard korun, jedná podle informací Radiožurnálu o možnosti vstupu do investiční skupiny Penta. Pokud by se obě strany na obchodu skutečně dohodly, šlo by už o v pořadí druhou investici do velké česko-slovenské finanční a průmyslové skupiny.

CEFC už v Česku investovala dvacet miliard, další investice připravuje

http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/cefc-uz-v-cesku-investovala-dvacet-miliard…

Čínská investiční skupina CEFC Europe za deset měsíců svého působení v ČR investovala dvacet miliard korun. Nyní má v Česku připraveny nové projekty za dalších zhruba 20 miliard. Některé z nich budou představeny koncem měsíce během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Uvedla to viceprezidentka CEFC Europe Marcela Hrdá. Podle informací Radiožurnálu CEFC jedná o možnosti vstupu do investiční skupiny Penta.

Čínský fond koupil druhou největší solární firmu v Česku

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/cinsky-fond-koupil-druhou-nejvetsi…

Čínský fond China-CEE Fund koupil za miliardy korun druhého největšího provozovatele solárních elektráren v Česku, firmu Energy 21. V dnešním vydání to píše deník Dnes. Číňané koupili podíl 95 procent, který v Energy 21 držela investiční skupina Mid Europa Partners, i podíl minoritního akcionáře. Bližší informace ani přesnou částku deník neuvedl.

Fajád čelí v Libanonu obžalobě kvůli podpoře kolumbijských teroristů

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/fajad-celi-v-libanonu-obzalobe-kvuli…

Libanonský vojenský prokurátor Sakr Sakr obžaloval Alího Fajáda kvůli podpoře kolumbijské teroristické organizace. Uvedla to libanonská média. Jedná se o činy, z kterých Fajáda podezřívají Američané, jimž Libanon odmítl Fajáda vydat, stejně jako před tím český ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Západní farmaceutické firmy provedly v NDR až 900 lékových testů

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zapadni-farmaceuticke-firmy-provedly-v-ndr-az-900…

Západní farmaceutické firmy nechaly v někdejší Německé demokratické republice (NDR) v letech 1961 až 1990 provést až 900 lékových studií. Peníze za pokusy na svých občanech přitom inkasovala v devizách východoněmecká vláda. Vyplývá to z rozsáhlé studie, kterou zveřejnil berlínský historik medicíny Volker Hess.

Podrobnosti k Čapímu hnízdu jsem nevyzvídal. A obejít ředitele byl běžný postup, brání se Babišův náměstek

http://domaci.ihned.cz/c1-65209010-zadne-detaily-k-capimu-hnizdu-jsem-nevyzvidal-byl…

Náměstek ministra financí Tomáš Vyhnánek odmítá, že by v lednu nechal v Bruselu u Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) vyzvídat detaily ke kauze Čapí hnízdo, která politicky ohrožuje jeho šéfa Andreje Babiše.